Jak Konfederacja dostała od Facebooka w szczepionkę [OPINIA]

polecane
Dodano   22
  Loading
Konfederacja

WARSZAWA SEJM KONFERENCJA POSŁÓW KONFEDERACJI / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Korwinizm jako sposób myślenia o gospodarce oraz ingerencji państwa w rynek poniósł historyczną klęskę. Dowodzi tego całkowita nieporadność Konfederacji wobec monopolistycznych praktyk Facebooka.

Forsowanie przez Konfederatów dobrowolności szczepień przeciwko COVID ma z ich własnego punktu widzenia przynajmniej jedną zaletę. I choć Facebook zbanował ich profil właśnie z powodu rzekomej dezinformacji w sprawie COVID-a, to związek otrzymanego bana ze szczepionkami dotyczy jednakże czegoś innego. Rzeczony ban jest zresztą właśnie z tego powodu dużo bardziej dla Konfederatów bolesny. O tym jednak dalej.

Zacznijmy tymczasem od początku. Jak udało się dowieść, Konfederacja zaakceptowała regulamin Facebooka, który administratorom serwisu dawał pełną dowolność i uznaniowość w interpretowaniu tegoż regulaminu. Zawarta w ten sposób umowa z serwisem, który pozycję monopolisty uzyskał na wolnym rynku tego typu usług, dawała mu skrajnie asymetryczną przewagę zarówno nad użytkownikami indywidualnymi, jak i partiami politycznymi korzystającymi z Facebooka.

Przez długi czas zresztą Konfederacja oburzała się postulatami regulacji funkcjonowania platform społecznościowych. Mimo wypierania obecnie przez Konfederatów faktu, iż monopole i oligopole są produktami idealizowanego przez nich, nieuregulowanego niczym rynku, to ich własna partia zdążyła się już w przeszłości oburzyć możliwą ingerencją zewnętrzną w działalność mediów społecznościowych.

To właśnie Konfederaci bronili Facebooka przed jakąkolwiek kontrolą – a żeby było zabawniej, robili to w imię obrony wolności słowa. „Podaj dalej” – zachęcali swoich fanów do promowania stosownej grafiki. Podkreślmy zatem – dla Konfederacji ważniejsze były pryncypia nieograniczonego wolnego rynku, które chroniły i chronią monopolistyczną pozycję Facebooka, niż pożytek wynikający z narzucenia temuż monopoliście reguł funkcjonowania w sieci.

„Ależ Facebook to prywatna firma”

Zajmowana przez Facebooka pozycja monopolisty była zresztą broniona z wysiłkiem godnym lepszej sprawy przez poszczególnych polityków Konfederacji. I tak, Artur Dziambor przekonywał, że Facebook ma dowolne prawo wykasować profil każdego, kto nie spodoba się administracji serwisu.

Argumentacja Dziambora za nieograniczonym prawem do rozdawania banów wedle własnego widzimisię zasadzała się również na tym, że takie serwisy jak Facebook są prywatnymi firmami. Kto jak kto, ale właśnie Konfederaci powinni być więc z bana najbardziej zadowoleni, wszak zadziałał wolny rynek.

Wreszcie, Dziambor postuluje, by każdy niezadowolony z usług świadczonych na wolnym rynku przez Facebooka przeniósł się na inną platformę społecznościową. „To w końcu prywatne firmy” – wygłosił publicznie swe wyznanie wiary liberalny polityk.

W podobnym tonie wypowiadał się zresztą nestor religii wolnorynkizmu w Polsce. „Facebook to prywatna firma […] nikt nikomu nie broni założyć sobie własnego portalu społecznościowego” – ogłosił nieformalny pastor wolnorynkowej sekty w osobie Janusza Korwina-Mikke. A więc – tak działa kapitalizm, drodzy Konfederaci. Wystarczy posłuchać swego „krula”, by się o tym przekonać.

Niezaprzeczalne zdobycze kapitalizmu w postaci prawa Facebooka do banowania Konfederacji spotkały się również ze zrozumieniem czołowego wice-Korwina polskiej polityki Konrada Berkowicza. „Facebook miał do tego prawo” – ogłosił. Czegóż innego się zresztą spodziewać, skoro jego polityczny pierwowzór w osobie JKM ogłaszał w przeszłości, że „nie ma sensu walczyć z monopolem”. Jak nie ma sensu, to nie ma i trudno, niechaj więc Facebook banuje ku chwale monopoli.

„Socjalizm” dobry na wszystko

Powyższy wpis Berkowicza nie przetrwał jednak mądrości etapu i został przez niego skasowany. To nie kapitalizm okazał się winny – winnym jest oczywiście socjalizm! Tak, właśnie – według Berkowicza uzyskana na wolnym rynku monopolistyczna pozycja prywatnej korporacji to efekt socjalizmu. A więc kapitalizm został obroniony, a jego imię nieskalane. Ufff.

Mówiąc jednak zupełnie poważnie, Konfederacji nie udało się dotrzymać także i w tym punkcie mądrości etapu. Zamiast bowiem założyć na wolnym rynku własnego Facebooka, jak to postulowali w przeszłości politycy tej partii, Konfederacja postanowiła założyć nowy profil na dotychczas istniejącym „socjalistycznym” Facebooku Zuckerberga. Co więcej, samo ugrupowanie ogłosiło projekt ustawy wychodzącej naprzeciw wyzwaniom narzuconym przez monopol FB, zatem odwołało się do ingerencji państwa w proces funkcjonowania tej prywatnej firmy. Czy nie podchodzi to przypadkiem pod „socjalizm”?

Zresztą, libertariańscy płaskoziemcy sami padli ofiarą własnej retoryki. Każdy, zarówno głupi, jak i uzasadniony krok rządu, który polega na jakiejś formie interwencji państwa w rynek, jest porównywany albo do socjalizmu, albo do III Rzeszy. Zresztą, nawet i te ostatnie porównania potrafią obnażyć płytkość snucia tego typu analogii, bowiem Konfederacja nie postuluje nic innego, jak nakazanie Facebookowi, kogo powinien obsługiwać. Aż strach więc pomyśleć, czy według polityków Konfederacji ich własna partia ma prawo kojarzyć się teraz z III Rzeszą w związku z ogłoszoną ustawą. W końcu nawet sam Hitler nie dążył do chwycenia Facebooka za mordę, a Konfederacja już tak…

Historyczna klęska korwinizmu

Tymczasem, całe rozumowanie opierające się na tym, że wolny rynek jest remedium na wszystko, kapitalizm to po 1989 roku jedyna słuszna alternatywa dla spuścizny realnego socjalizmu, a wszelka ingerencja państwa w rynek jest niedopuszczalna, poniosło historyczną klęskę. Na śmietnik historii trafia sam korwinizm jako sposób myślenia o gospodarce, z jego niedorzecznym sprowadzaniem do „socjalizmu” wszystkiego, co nie mieści się w ramach liberalnej ortodoksji.

Klęski korwinizmu dowodzi nieporadność Konfederacji wobec monopolistycznych praktyk Facebooka, a szczególnie wymykające się spod kontroli aktualne „przekazy dnia”, zwane teraz modnie „narracją”. Nie wiadomo już bowiem, czy Facebook na wolnym rynku miał prawo banować profil partii czy też takiego prawa nie miał. A skoro nie miał, to jak to się stało, że celem odzyskania profilu trzeba się uciec do metod nazywanych dotąd „socjalizmem”, czyli do interwencji państwa w rynek świadczonych przez podmiot prywatny usług?

Skąd tymczasem szczepionki, o których mowa była na początku? Otóż, Konfederacja dostała od Facebooka widowiskową mukę, czyli – jak głosi „Słownik polszczyzny potocznej” – uderzenie pięścią w przedramię. A uderzenie to, jak wiadomo, jest szczególnie bolesne w miejscu świeżo po szczepieniu i jakimkolwiek ukłuciu igłą. Można więc odnieść wrażenie, że cios od Facebooka trafił Konfederację w takie właśnie wrażliwe miejsce, publicznie obnażając jałowość jej liberalnych dogmatów.

Dogmatów, których Konfederacja sama stała się w końcu ofiarą.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Jajko Goldberg Wizemberg Braun
Gość
Jajko Goldberg Wizemberg Braun
13 stycznia 2022 18:46

Konfederacja to chazarsko-żydowska podpucha. 8 z 11 posłów to Żydzi.

Last edited 6 dni temu by Jajko Goldberg Wizemberg Braun
Michał
Gość
Michał
13 stycznia 2022 19:36

A skład narodowościowy pozostałych partii w Polsce?

WieN
Gość
WieN
13 stycznia 2022 21:30

taka tolerancja admina dla komentarzy tych sowieckozydowskich bołtunów jest zadziwiająca, kto poważny będzie chciał się przy tych gnojach zostawić swój tekst?

Karolina
Gość
Karolina
13 stycznia 2022 23:27

Pan Skalski jest wyjątkowo marnym autorem. A Media Narodowe odkąd dostały hajs z PiSu są na równi pochyłej. Gorsza tylko niezależna.pl

Paweł Kubala
Editor
Paweł Kubala(@pawel-kubala)
14 stycznia 2022 15:43
Reply to  Karolina

Napisz coś złego o Konfederacji – to pewnie przez kasę z PiSu!!!
Napisz coś złego o PiSie – oj tam oj tam.

LMAO
Gość
LMAO
14 stycznia 2022 18:36
Reply to  Paweł Kubala

A kiedy napisaliście coś złego o socjalistach z PiSraela?

tow.Saryusz-Wolski z PiS /PO / PZPR
Gość
tow.Saryusz-Wolski z PiS /PO / PZPR
14 stycznia 2022 21:10
Reply to  Paweł Kubala

A może np. jakiś artykuł krytykujący “Nowy ład”? Ups? Ni ma!
Ale za krytykę socjalistycznego “nowego ładu” PiS nie dałby dotacji. Nieprawdaż?
Sprzedaliście się tak samo, jak portale Niezależna, doRzeczy czy Republika.

JokerThief
Gość
JokerThief
13 stycznia 2022 23:58

Akurat miałem przyjemność chwilę porozmawiać z panem redaktorem na Twitterze i niestety, mam o tej rozmowie dość dużo negatywnych rzeczy do powiedzenia.

Po pierwsze, pan redaktor nie ma bladego pojęcia co to jest umowa, kiedy ją zawieramy zakładając konto w serwisie (dowolnym, nie tylko FB. Z małymi różnicami, jest zawsze zawierana tzw End User License Agreement, czyli umowa użytkowania). Pan redaktor jedyne co robił to screeny wklejał, chociaż argumentów było dużo. Nawet proponowałem ja ( i parę innych osób) skorzystanie z google (bądź innego silnika wyszukiwarki) aby posprawdzać o czym w ogóle mędrkuje tenże jegomość.
Niestety, jegomość skwitował całą rozmowę i brak argumentów bardzo rozwiniętą formą wypowiedzi a mianowicie:
“Bla Bla Bla” (Cytuję dosłownie).

Tak więc, odnoszę wrażenie, że miało tu miejsce to:
– Konfederacja została zbanowana na FB
– Lewica i jak widać, pseudo-konserwatyści ( wnoszę po niezwykłej zbieżności poglądów, formy wypowiedzi i braku argumentacji) zakrzyknęli hurmą – O TAK WOLNY RYNEK ZNISZCZYŁ KONFEDERACJĘ!
– Państwo Polskie, w osobie premiera, słusznie zauważyło, że jest to po prostu zła praktyka, monopolistyczna.
– Ale pan redaktor nie mógł poprzestać na tym, ze razem z lewicą wyje z radości. Aby dać upust żółci, popełnia on felieton, który szumnie ubiera jak spóźnioną choinkę, w screeny starych wypowiedzi członków Konfederacji.

Więc, pospieszę wyjaśnić. Wolny rynek, jak wielu z was się myli, to nie jest “Wolna Amerykanka”. W gruncie rzeczy, podejście konfederacji do wolnego rynku najbliżej prezentuje encyklika Rorum Novum, chętni mogą znaleźć artykuł o tym na PCH24, było opisane parę miesięcy temu.
A więc wolność gospodarcza, jednak mająca pewne ramy – ponieważ teraz, popierając monopolistyczne zapędy wielu firm, tworzy się system, który nie gwarantuje rozwoju gospodarczego a jego stagnację. Nikt w Konfederacji nie proponuje rynku, na którym można okradać ludzi – tak jak miało to miejsce podczas zerwania umowy bez wyjaśnienia ze strony Facebooka.

A panu Redaktorowi życzę mniej jadu i żółci, więcej wiedzy i doprawdy – więcej pokory. Bycie blogerem, który z radością wali patykiem robaczki, czując się silnym i wielkim wcale nie jest ani szlachetne, ani rozsądne ani tym bardziej – dojrzałe.

Meanwhile, zapytam wprost – jak tam 3 miliony, które otrzymały te “media” od PiS? 🙂 Opłaciło się prawda? 🙂 Każdy ma przecież swoją cenę!

Miłego dnia wszystkim czytającym 🙂

Maciej
Gość
Maciej
14 stycznia 2022 06:32
Reply to  JokerThief

Gość was zniszczył tym artykułem, żmudnie budowana narracja o “niewidzialnej ręce wolnego rynku” jako remedium na wszelkie zło świata poszła się bezpowrotnie je**ać 🙂 Twój ból du*y przemawiający z tego komentarza jest tak głośny, że aż słyszę go z tej strony monitora. Pan Skalski naocznie udowodnił jakimi jesteście jełopami, żaden szanujący się konserwatysta nigdy na was nie zagłosuje. Potrzebna jest alternatywa na prawej stronie sceny politycznej. Przecz z PiSem, przecz z Kompromitacją!

JokerThief
Gość
JokerThief
14 stycznia 2022 09:14
Reply to  Maciej

Odpowiem w Twoim języku.

Gość ani nic nie zniszczył, ani nie dał pokazu intelektualnego, skoro bronią go takie ludzkie spier***liny, że aż muszą lać swoje łzy do zepsutego monitora. Totalny fail, na wszystkich frontach.
Boli? To rośnie 😀

PS
Doliczam się zarówno kompletnego braku argumentów jak i po prostactwa w tym wszystkim. Co jeszcze wymyślicie? Porno o zbanowaniu konfy na FB? Chyba tylko to wam pozostało na pocieszenie.

Merytoryka_puka
Gość
Merytoryka_puka
14 stycznia 2022 11:11
Reply to  JokerThief

W sumie sam nie przedstawiłeś żadnej argumentacji a zabawiłeś znowu, jak to liberałowie *ergo proto lewaki* mają w zwyczaju.

Wolny rynek to rynek z minimalną interwencją państwową. To żnaczy że rynek i polityka będą się ścierały niezależnie czy tego chcesz czy nie, ich rozłączenie jest całkowicie niemożliwe i jest podstawą twojego twierdzenia bo jesteś tak zapatrony w portfel że zapominasz że żyjesz w społeczeństwie.

Kiedy mówimy o takim ścieraniu to albo Polityka panuje nad rynkiem-czyli państwo- Albo ekonomia i firmy panują nad państwem. Nie ma innych możliwości bowiem każda firma wraz z rozwojem i zasięgiem zaczyna mieć wpływ na zpołeceństwo które potem, stety lub niestety, posiada prawa wyborcze. Nagle rośnie sieć zależności i tworzy się niebezpieczna elita która może w dowolny sposób wpływać na politykę państwa o ile nie zdominowała państwo w całości.

O ile te firmy zawładną odpowiednią częścią rynku powoduje to że stają się graczami politycznymi. Np. Serwis interetowy jak zawładnie jakaś firma np UPC, to zaczyna naturalnie wypierać konkurencję.

Przez najdłuższy czas libkowie dowodzili że monopol który wynika z wolnego rynku nie jest koniecznie zły, że ten nowoczesny feudalizm jest w jakiś sposób dobry, bowiem monopol aby utrzymac swoją pozycję będzie zawsze musiał dać ludziom coś czego konkurencja nie jest w stanie im dać. Oczywiście jest to całkowita bzdura pozbawiona podstawowego rozumowania. Można stwierdzić że liberałowie spadli z jakiejś odległej gwiazdy bo w życiu nie spędzili 5 minut bez cwaniactwa jak tutaj ludzi oszukać. Wiadomo że taki monopol to po prostu siła, bez państwa który jest zwierzchnikiem nad rynkiem żadnej konkurencji nie będzie w dodatku w zależności od rodzaju rynku monopol może każdą winę zrzucić na państwo tudzież państwo wygryźć z własnej funkcji. Zapobieganie łapówek jest rzeczą dosłownie niemożliwą więc również nie udawajmy że takie coś w wolnym rynku się nie może wydarzyć.

Wolny rynek nigdzie nie zakłada “rozwoju” nigdzie nie zakłada “brak okradania ludzi” bowiem jest to całkowicie dozwolone o ile ktoś jest na tyle głupi że podpisze stosowną umowę. Wtedy wszystko spoko a ci co dali się nabrać są sami sobie winni.

Sami nie pamiętacie co głosicie, albo specjalnie kłamiecie bo udowodniono wam, i to dobitnie bez wątpliwości, że wasza pozycja i wizja świata jest wprost lewacka i równie głupia co komunizm.

JokerThief
Gość
JokerThief
14 stycznia 2022 12:08

Oczywiście tworzysz kolejną konstrukcję absolutną, polegającą na zrównaniu wolego rynku z wolną amerykanką. Jakbyś wczytał się głębiej, wspomniałem co to jest umowa. Wspomniałem również jaką pozycję reprezentuje akurat Konfederacja – do tego się nie odnosisz, tylko do swoich rojeń.
Tak samo twierdzenie, że wolny rynek nie daje zakłada “rozwoju” jest kompletnym lapsusem logicznym. Jak można w ogóle założyć istnienie rynku, którego główną siłą napędową jest dynamika a potem stwierdzać, że musi tam być stagnacja? Bo to właśnie powiedziałeś. Że wolny rynek tego nie dotyczy. No cóż, gdy ktoś mówi, że “małe firmy nie mogą rosnąć przez monopole” to właśnie do tego rozwoju się odnosi.
Ogólnie masz zarzuty o korupcję, która zawsze była – w każdej formie gospodarczej. Przypomnieli mi się lekarze, którzy chcieli legalizować koperty 10 albo 20 lat temu. Można? Oczywiście, że można, natomiast byłoby to kolejnym bodźcem monopolizującym. Tak samo kradzież zawierana w umowie – oczywiście, że jest taka możliwość, jednak na wolnym rynku kradzież też byłaby ścigana. Wspomniane przez Ciebie korporacje mogłyby kompletnie, przecież, zdusić jakąkolwiek konkurencję po prostu kradnąc zyski, tworząc takowe umowy.
Ogólnie, podajesz logikę typowego komunisty, który bladego pojęcia nie ma o tym wolnym rynku, tylko parę frazesów z stajni anarchistów.

Już opisywać tego, że naturalne mechanizmy społeczne wspominasz, jakby to było jakieś odkrycie godne nobla nie będę rozwijał.

Więc gdzie tu faktycznie zadziałał wolny rynek? Wykorzystując monopolistyczną pozycję i niszcząc legalny byt, łamiąc swoją własną umowę dana firma po prostu kompletnie zaprzeczyła jakiejkolwiek teorii wolnego rynku. Ale to Konfederacja musi być ta zła.

Problem jednak leży dużo głębiej i niestety, nie dotyczy samych zasad gospodarczych, jednak takim kijem ich się nie da tłuc, więc trzymajmy się bon motów.

zawsze obiektywna
Gość
zawsze obiektywna
14 stycznia 2022 00:47

MN dołączyło do PiSowskich propagandowych portali, jak niezależna.pl czy dorzeczy.pl

Ja po raz ostatni odwiedziłam portal MN i anulowałam moją subskrypcję na YT.

Żałuję, że dokonałam kilku wpłat na poczet działalności Rot Niepodległości i Straży Narodowej.

Żydek z Konfederacji
Gość
Żydek z Konfederacji
14 stycznia 2022 06:07

Ach te Polaczki z MN

Paweł Kubala
Editor
Paweł Kubala(@pawel-kubala)
14 stycznia 2022 15:45

Napisz coś nie po myśli Konfederacji – wy PISowscy propagandyści!!!
Napisz coś nie po myśli PiS – oj tam, oj tam.

LMAO
Gość
LMAO
14 stycznia 2022 18:38
Reply to  Paweł Kubala

Tylko, że MN od kilku tygodni “atakują” Konfederację, a o PiS-e tylko piszą pozytywnie albo wcale. Taka prawda

Paweł Kubala
Editor
Paweł Kubala(@pawel-kubala)
14 stycznia 2022 19:30
Reply to  LMAO

Nieprawda.

Maciej
Gość
Maciej
14 stycznia 2022 06:23

Panie Skalski spuścił pan merytoryczny wpierdol Kompromitacji i jej wyznawcom co doskonale widać po wyciu w komentarzach. Świetny artykuł, znakomite rzemiosło, lekkie pióro. Kłaniam się i proszę o więcej.

MAREK
Gość
MAREK
14 stycznia 2022 08:40

Co pan skalski zdobił, aby cenzury nie było co pan skalski zrobił przeciwko segregacji i terrorowi lewicy? Nic! Te wypociny wyglądają na opłacone przez lewackich faceetotalsów i uderzają w jedynych posłów i partię, która mimo różnic walczy o naszą wolność i godność, majętność oraz godne życie przyszłych pokoleń Polaków. Kto promuje tego dywersanta bez charyzmy i dokonań! Rozbijanie prawicy trwa cały czas i tu pan skalski niczym się nie wyróżnił, uderzył w Konfederacje i media narodowe. Takie widocznie było zadanie do wykonania, a jeżeli zrobił to z głupoty to rowy kopać a szkodzić Polsce I Polakom swoimi wypocinami!!! Na koniec nigdy nie myślałem, że wspieram takich dywersantów jak pan skalski!

Zachwyt lewacki antypolskich rewolucjonistów pod tymi wypocinami mówi sam za siebie.

Merytoryka_puka
Gość
Merytoryka_puka
14 stycznia 2022 11:13
Reply to  MAREK

Albo jest się konsektwętnym w tej walce i rzeczywiście walczy, albo jest się kucem. Trzeba pokazać że liberalizm to ideologia błaznów i proto lewaków. Tym szybciej ona umrze tym szybciej prawdziwa prawica może cokolwiek zdziałać.

Wybierz. Proto lewackość, czy Bóg, Naród, Godność.

Jakub
Gość
Jakub
15 stycznia 2022 03:11

Czy Państwo macie zamiar kontynuować dostarczanie publicystyki na tak żenującym poziomie? Jeżeli tak to zostaniecie Państwo żerem dla pięciu promili ultra narodowosocjalistycznego motłochu. Może taki już Wasz los.

Last edited 5 dni temu by Jakub

POLECAMY