Skalski: Skorwinizowana Konfederacja spadła z rowerka wolnego rynku [OPINIA]

Dodano   51
  Loading

Konfederacja na posiedzeniu komisji / fot. PAP / Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wolnorynkowa ortodoksja korwinizmu zasyfiła polską prawicę, stygmatyzując jakiekolwiek - nawet słuszne i sprawiedliwe - interwencje państwa mianem "socjalizmu". Tymczasem skorwinizowana już do szczętu Konfederacja z częścią byłych narodowców na pokładzie właśnie spadła z rowerka wolnego rynku - ocenia Marcin Skalski.

Tak działa wolny rynek, Konfederacjo. Przedstawiciele tej partii twierdzą, że zawierali z Facebookiem umowę, którą był zaakceptowany przez nich regulamin serwisu. Zapewne jej nie doczytali – wolnorynkowy monopolista tak skonstruował regulamin, że może go interpretować dowolnie.

Powodem usunięcia konta może być choćby arbitralne uznanie przez administrację Facebooka, że dany użytkownik “szkodzi zasadom społeczności”. Co więcej, Facebook po usunięciu czyjegoś konta zastrzega sobie prawo do jednostronnego uchylenia większości regulaminu wobec danego użytkownika. Wolnorynkowy monopolista narzuca wręcz nierównoprawność stron na niekorzyść użytkowników, którzy się na to godzą.

Kategorie użyte przez Facebooka są nieostre na tyle, że zwykły użytkownik, a nawet i parlamentarne partie polityczne są wobec tego wolnorynkowego monopolisty bezbronni. Dlaczego warto o tym mówić głośno? Otóż, wolnorynkowa ortodoksja korwinizmu zasyfiła polską prawicę, stygmatyzując jakiekolwiek – nawet słuszne i sprawiedliwe – interwencje państwa mianem “socjalizmu”.

Tymczasem skorwinizowana już do szczętu Konfederacja z częścią byłych narodowców na pokładzie właśnie spadła z rowerka wolnego rynku. Niemniej, poseł Berkowicz zrzuca winę na kopa w zad od Facebooka na… tadam! – socjalizm.

Dziwnym trafem jednak Konfederacja, zamiast założyć na wolnym rynku własny portal społecznościowy, założyła z podkulonym ogonem nowe konto na “socjalistycznym” Facebooku. Można by oczywiście szydzić, że jedyną zaletą wolnorynkowego monopolu Facebooka jest wykasowanie libertariańskich antywspólnotowych bredni Konfederacji, tylko że rzecz rozchodzi się o suwerenność informacyjną państwa polskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Znamienne jest przy tym, że Konfederacja ostatecznie uznała historyczną kapitulację korwinizmu, nie tylko nie zakładając własnego Facebooka, ale zgłaszając projekt ustawy zakładającej ingerencję państwa w rynek, czyli “socjalizm”.

Konfederaci mogą teraz zaklinać rzeczywistość, że chodzi jedynie o “przestrzeganie umów”, czyli regulaminu FB. Warto jednak mimo wszystko czytać umowy, na które się zgadzamy. Czyżby libertarianizm wyłączał tę podstawową umiejętność? Wszak nawet “socjaliści” umieją czytać.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
51 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Robert Biedroń
Gość
Robert Biedroń
12 stycznia 2022 09:46

Pieknie sracie w prawice od kiedy dostaliscie pieniazki od PiSu (mimo wszystko Duda +parę%)

Jak was wypieprzył Trzaskowski to płakaliscie aż miło.

Polak
Gość
Polak
12 stycznia 2022 11:13

“Za Lenina homoseksualistów zabijali, za Stalina wsadzali do paki, za Gorbaczowa leczyli, a obecnie homoseksualizm stał się “modny””. Życzę Panu smacznego kału.

Urban Horban
Gość
Urban Horban
12 stycznia 2022 09:51

Autor artykułu to jakiś kret?

Pawel
Gość
Pawel
12 stycznia 2022 10:14
Reply to  Urban Horban

Albo kretyn ,weź i zaluz se fejsboka ino bez zasiegow

Jerzy
Gość
Jerzy
12 stycznia 2022 09:52

Marcinku – podoba Ci się to co zrobił facebook ? – przy okazji możesz dokopać Konfederacji ? – niemądry facet z Ciebie – tak zachowuje się szczeniak .

Renata
Gość
Renata
12 stycznia 2022 09:54

A autor opinii nie zastanawia się, że może być następny w kolejce do usunięcia z takich portali społecznościowych jak FB (chyba, że nie ma tam konta) i lepiej byłoby być bardziej powściągliwym w takim wyzłośliwianiu się. Jak ktoś jest monopolistą jak FB to niestety, ale tu wolny rynek nie działa i pan autor powinien o tym wiedzieć. A co by pan autor opinii zrobił, gdyby np. lokalny właściciel linii energetycznych, jako monopolista, zablokował przesył energii do pana autora opinii, bo opinie czy światopogląd tegoż pana autora nie podobają się zarządowi linii energetycznych? No co by zrobił pan autor – pobudował swoje linie przesyłowe? Wolny rynek jest wtedy kiedy na tym rynku jest wiele podmiotów – jak jest tylko jeden podmiot, to nie jest to ani rynek, ani tym bardziej wolny. Więc nie mylmy pojęć.

Merytoryka_puka
Gość
Merytoryka_puka
12 stycznia 2022 13:50
Reply to  Renata

Wolny rynek istnieje wtedy kiedy mi pasuje. Również istnieje kiedy mi się podoba.

Libki jesteście szurami intelektualnymi. Monopol to skutek naturalny każdego nieograniczonego rynku i możesz śmiało z nim konkurować.

Pan sam się zaorał analogią dostawcy prądu. Korwin od lat mówi “to załóż własną firmę” co przenosi odpowiedzialność z tego kto czyni do tego wobec którego czyniono. Po prostu jest to oskarżanie ofiary o własną dolę.

Pytanie jest, czemu jest tylko jedna linia energetyczna PRYWATNA, zamiast państwowa która zasila wszystkichi zapewnia im prąd konieczny do funkcjonowania? Tak samo jest z FB który de facto stanowi forum publiczne i nie ma prawa istnienia w takiej formie.

W dodatku pan smrodzi że to nie rynek. Nieźle się zesraliście i teraz staracie się bawić definicjami tak aby wyszło na wasze ale ta cała sytuacja obnażyła to, że jesteście do sedna kucami.

Adam
Gość
Adam
14 stycznia 2022 12:32

Dlatego zapobieganie monopolom, bądź ich rozbijanie gdy już powstaną, albo chociaż przywoływanie do porządku to jedyne działania państwa jakie wolnorynkowiec dopuszcza.

Wolny
Gość
Wolny
14 stycznia 2022 00:50
Reply to  Renata

Ma konto tylko dostał kaske albo śwagier albo inny brat siedzi tam i cenzuruje. Lewaki do paki. Polska jedna jest.

Urban Horban
Gość
Urban Horban
12 stycznia 2022 09:55

Mmmm, znikające komentarze…

Renata
Gość
Renata
12 stycznia 2022 09:58
Reply to  Urban Horban

Widać choroba facebookowa przechodzi dalej ….

Smbody2read
Gość
Smbody2read
12 stycznia 2022 09:57

Niebywałe jak Autor w każdym akapicie odsłania własną ignorancję na temat tego czym jest wolny rynek. 🙂 Przecież działania monopolu Meta, nie mają nic wspólnego z wolnym rynkiem. Na wolnym rynku wyrosłe monopole często były przez wolnorynkowe rządy celowo osłabiane właśnie dlatego, że ich charakter funkcjonowania godzi w wolny rynek. Jak zatem można działanie Mety kojarzyć z wolnym rynkiem skoro jedyne rządy, które przeciwstawiały się monopolistycznym działaniom koncernów, to rządy wolnorynkowe? Nie rozumiem jak możecie się tak ochoczo popisywać brakiem elementarnej wiedzy.

Syntax
Gość
Syntax
12 stycznia 2022 10:06

Prawda jest taka, ze jeśli zagraniczna firma ma w swoim regulaminie, statucie, zapisy sprzeczne z obowiązującym na terenie Polski prawem nie powinna mieć możliwości świadczenia tutaj swoich usług. Ale jak nasz rząd sam łamie prawo notorycznie to co tu od przestępców wymagać.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 stycznia 2022 10:11

Pomijając tą tą sprawę, to najgorszy w Konfederacji jest Bosak. On zaakceptuje i wolny rynek i socjalizm, byle tylko mieć stołek i dobra materialne z pieniędzy publicznych dla swojej Karinki. Nie ukrywam, że go nienawidzę za popieranie bandy NATO. Jednak myślę, że gdyby w Polsce była inna, antynatowska władza i chciała mu dać intratny stołek za rezygnację z atlantyzmu, to by się zgodził. Jednak teraz jest pronatowska koniunktura polityczna. Bosaczek doskonale o tym wie, więc będzie popierał bandę NATO.

Paweł
Gość
Paweł
12 stycznia 2022 10:48

Istotą systemu kapitalistycznego jest to, że prowadzi do postępującej monopolizacji wszystkiego. Korwinizm oznacza skrajną wersję – monetaryzm – natomiast “socjalistyczna” polityka PiS-u to ten sam monetaryzm, tylko ze znieczuleniem, w postaci rozmaitych socjali. Dlatego nigdy nie wyrwiemy z tego bagna, jeśli nadal będziemy kibicować jednym lub drugim. Keynesizm (monetaryzm ze znieczuleniem) jest skuteczniejszy w monopolizacji i wywłaszczaniu narodów od czystego monetaryzmu – co przecież widać! A taka jest właśnie polityka PiS-u. Nie jest to żaden socjalizm. Krzyki i lamenty Korwinistów tylko jedynie osłaniają tę zbrodnię.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 stycznia 2022 15:26
Reply to  Paweł

Keynesizm prowadzi do zadłużenia państw a na tym korzystają zachodnie banki i Soros. Keynes to w ogóle był angielski pedał – przeciwnik niepodległości Polski.

Let's go Brandon
Gość
Let's go Brandon
12 stycznia 2022 12:44

Spisieni dziamgacze dziamgają za kase…weżcie się do uczciwej pracy agitatorzy

Merytoryka_puka
Gość
Merytoryka_puka
12 stycznia 2022 13:56

Ból dupy libków w komentarzach jest niesamowity. Zabawa w definicję, zmiana znaczenia słów. W końcu wychodzi na to tak jak Smuniewski mówił “że wolny rynek jest kiedy nam się podoba a kiedy nie to jest to zamordyzm”. No śmiech na sali.

Tak to jest wciąż wolny rynek, to że powstał monopol jest tego jawnym skutkiem. W pewnej chwili firma osiąga taką włądzę że potrzebne jest państwo które zmusi firmę do przestrzegania podstawowych zasad. Wolny rynek to zawsze była mrzonka na miarę komunizmu. W sumie jest to odwrócony komunizm w którym zapomina się o człowieku i skupia wyłacznie na mitycznym bożku “rynku”. Jak nie potraficie zrozumieć czegoś tak banalnie prostego nie zasługujecie na to aby ktokolwiek was szanował w dyskusji.

Albo panują w Polsce zasady które państwo wymusza, albo mamy swowolę. Ja osobiście wolę żyć w świecie cywilizowanym i rozumiem że nie jestem bogiem i samotną ostoją, a jedynie członkiem wielkiego zbioru ludzi którzy pod pewnym systemem muszą żyć i wzajemnie o siebie dbać. Ale rozumiem, dla libka słowo “wspólnota” jak i “społeczeństwo” “wspólna dbałość” “empatia” “miłość do bliźniego” to jak słońce dla wampira.

Polak
Gość
Polak
12 stycznia 2022 14:02

Polski Narodzie obudźcie się wreszcie, KONFEDERACJA to NIE PRAWICA. Mikke jest najwyższego stopnia ma*onem, popierającym wielokulturowość, liberalizm. Konfederacja to tak samo jak PIS – socjaliści. W rządzie jest jedynie kilku sprawiedliwych. Dlatego najlepszy jest Ruch Narodowy.

Paweł
Gość
Paweł
12 stycznia 2022 14:16

“Warto jednak mimo wszystko czytać umowy, na które się zgadzamy. Czyżby libertarianizm wyłączał tę podstawową umiejętność?”
Fejsbuk zmienia zasady jak mu się podoba i zgoda bo ma do tego prawo. Ale czy prawo do osądzania uczestników po zmianie zasad w trakcie gry jest poważne i uczciwe ?

papa
Gość
papa
12 stycznia 2022 15:13

dołączam do dyskusji informując, że fanpage MN stracił 1 obserwującego.

ems
Gość
ems
12 stycznia 2022 15:48

Kolejny atak na Konfę. Jakoś nie jestem zaskoczony … zmianą kursu portalu.

Miætek
Gość
Miætek
12 stycznia 2022 15:50

Media Narodowe zeszły na psy. Ćwierkają tak jak im pisiory zagrają. Gardzę wami.

Narodowiec
Gość
Narodowiec
12 stycznia 2022 18:27
Reply to  Miætek

Idź być liberałem gdzie indziej

TAJEMNICZY_
Gość
TAJEMNICZY_
12 stycznia 2022 16:29

Wolny rynek zweryfikował wolnorynkowców i jest płacz.

an25driu
Gość
an25driu
15 stycznia 2022 23:01
Reply to  TAJEMNICZY_

To nie wolny rynek tworzy monopole a etatyzm.

Krzysztof Sciepuro
Gość
Krzysztof Sciepuro
12 stycznia 2022 21:11

Autor artykułu ma całkowitą i oczywistą rację. Konfederacja kompromituje się coraz bardziej. Właściwie niczego, poza durnymi wyskokami Brauna, nie robi w parlamencie. Zero powagi i odpowiedzialności za kraj. Do tego niekompetencja. Sprzeczność goni sprzeczność na każdym kroku. Dno.

Daniel
Gość
Daniel
14 stycznia 2022 23:35

O jakich sprzecznościach i kompromitacjach Pan mówi? Proszę podać może 5-10 przykładów. W jaki sposób Konfederacja miałaby brać odpowiedzialność za kraj? A na czym polega ta niekompetencja. Proszę podać przykłady. Czy Konfederacja to większe dno od PiS, Platformy, SLD i PSL? Jeśli tak to proszę uzasadnić.

Georg
Gość
Georg
13 stycznia 2022 14:36

Szanowna redakcjo, podziekujcie panu Skalskiemu, moje comiesieczne wsparcie dla MN niniejszym wylaczam, nie zamierzam finansowac idiotow o rozumku Kubusia Puchatka. Zegnam

Franek
Gość
Franek
13 stycznia 2022 18:55

Brawo redaktorze cała prawda, Konfederacja już dawno straciła kontakt z rzeczywistością.

MNShadow
Gość
MNShadow
14 stycznia 2022 14:40
Reply to  Franek

Nie konfederacja tylko ty.

Beata
Gość
Beata
14 stycznia 2022 23:38
Reply to  Franek

Franek, proszę uzasadnij swoją tezę dlaczego Konfederacja straciła kontakt z rzeczywistością. Jakieś przykłady? Bo tak się waham, nie wiem czy ich popierać czy może oglądać się w inną stronę.

Wolny
Gość
Wolny
14 stycznia 2022 00:48

Media narodowe? Wolna kpina. Żegnam, za kopanie ludzi walczących o sprawy polskie. Co za syf

JakubW
Gość
JakubW
14 stycznia 2022 00:57

Nie ma wolnego rynku bez regulacji. Co w tym dziwnego? Poza tym FB jest przestrzenia publiczna ,a cenzura prewencyjna jest zabroniona. Kolejna kwestia jest taka, ze oni łamią swój własny regulamin nie podając przyczyny kasowania konta i mogą co najwyżej kasować wpis (cenzura następcza jest dozwolona)

JakubW
Gość
JakubW
14 stycznia 2022 00:59

Czy ten artykuł jest sponsorowany?

Damian
Gość
Damian
14 stycznia 2022 23:59
Reply to  JakubW

Sponsorowany przez bandę czworga…

Artur
Gość
Artur
14 stycznia 2022 03:50

Az musialem sprawdzic czy sie sprzedaliscie. Sprawdzilem i mi sie zygac chce.

Let's go Brandon
Gość
Let's go Brandon
14 stycznia 2022 11:11

Nazwyanie dobrze wypracowanego konsensusu skorwinizowaniem to dowód oszołmstwa i zwykej wrogości. Ekonomia musi być oparta na realnie wolnym rynku ale musi służyć społeczeństwu. Ja do k…..wy nędzy zyłem w socjalizmie gdzie zdobycie popieru toaeletowego było wielkim osiągnięciem. Młodocianym piecom socjalizmu należy zakładać naszyjniki z rolek papieru toaletowego… Drzwi wywazać nie trzeba, są empirycznie potwierdzone najlepiej funkcjonujące systemy jak np. Singapur, ale rzecz jasna osłona dla najuboższych musi być

MNShadow
Gość
MNShadow
14 stycznia 2022 14:57

Baaaardzo słaby artykuł. Strasznie jstronniczy. Przez takie artykuły ten portal dużo stracił, bo widać tutaj dużą sympatię do PiS’u.

Wolny rynek działa do puki nie ma monopolu (a monopol uwielbia socjalizm i go, wbrew pozorom, mocno wspiera). To raz. Po drugie, nawet monopolista nie ma prawa łamać prawa narodowego. I nie wciskajcie mi tutaj kitu o jakimś regulaminie, bo gdzie ten regulamin niby się znajduje? Nad konstytucją? Nie? To chyba wiadomo że jest hierarchia aktów prawnych i co czemu musi podlegać. Internet się stał polem przestrzeni publicznej i wymianie medialno-publicystycznej, więc powinno go obejmować konstytucyjna zasada wolności słowa i wyrażania opinii. Jeśli takiemu FB się to nie podoba… niech zamyka swoje serwery w Polsce.

Słabe jest to że autor artykułu za wszelką cenę chce dokopać Konfederacji i to w taki “prymitywny” sposób, wręcz na wzór gazety wyborczej. Ja rozumiem że można nie zgadzać się z Konfederacją, ja nie zgadzam się we wszystkim z nimi albo z ich “skrzydłami” ale nie jest to powód aby zachowywać się jakby się strzeliło focha i obsmarowywać przy każdej nadarzającej się okazji. Tutaj powinno się jednoczyć i walczyć o wolność słowa a nie aby tylko komuś dokopać.

Gamer
Gość
Gamer
14 stycznia 2022 16:51

Skończ człowieczku te wypociny.
Jak prawica i narodowcy zaczynają się żreć między sobą i naskakiwac w mefiach, to nie wróży im to przyszłości.
Facebook działając jako polsko języczna strona jest obowiązany wobec polskich użytkowników, do przedtrzegania prawa. Pza tym i europejskie i amerykańskie prawo zakazuje dyskryminacji, ze względu na przekonania.
Po prostu w Polsce jest banda tłuków, która nie potrafi wyegzekwować prawa.

Oburzony
Gość
Oburzony
14 stycznia 2022 17:45

Narodowcy(a konkretnie te stronnictwo od marszu narod.) mają w Polsce poparcie bliskie zera. Nie zapominajmy, że to oni są przybudówką i tylko dodatkiem do korwinowców a nie odwrotnie. Jeśli narodowcy nie są w stanie odrobić lekcji wolnego rynku to zostaje im narodowy socjalizm a w istocie brak różnic z pisowczykami.

Last edited 6 dni temu by Oburzony
tenigal
Gość
tenigal
14 stycznia 2022 23:09

Widać niedługo wybory. PiS odpalił swoje wyjce.

Damian
Gość
Damian
15 stycznia 2022 00:00
Reply to  tenigal

I to w MN… Swoich mają wszędzie…

Damian
Gość
Damian
14 stycznia 2022 23:57

Panie Marcinie Skalski, już byli (nadal są) tacy co sr.li do swojego gniazda… Jest dwie możliwości. Albo Pan nie wie co pisze bo jest Pan oszołomiony po jakimś traumatycznym przeżyciu czegoś tam. Albo robi Pan to z premedytacją.

jerzywiniarski
Gość
jerzywiniarski
15 stycznia 2022 01:33

Od początku twierdziłem że tzw. narodowcy to agentura która zostanie uruchomiona w odpowiednim czasie.

Bonitas
Gość
Bonitas
15 stycznia 2022 15:27

Czy oligopol = wolny rynek?
A autor broniąc fb przyrównuje te dwie przeciwstawne sytuacje błądząc i pomawiając jedyną jeszcze w miarę pozytywną partię polityczną.
Zastanów się człowieku…

Tom
Gość
Tom
16 stycznia 2022 02:41

Komentarz

Tom
Gość
Tom
16 stycznia 2022 02:45

Socjalizm to zlo ale mam wrazenie ze coraz bardziej podoba sie MN od kiedy banda socjalistow z PiSocjalizm dala im pieniadze , dokladnie przewidywalem ze tak bedzie , dlatego brzydze sie demokracja

Jacek
Gość
Jacek
16 stycznia 2022 16:06

Wasze zrozumienie rzeczywistości jest na poziomie 5-latka. Jaki wolny rynek? O czym wy piszecie? To jest monopol informacyjny, a nie wolny rynek? Chcieliście być mądrzejsi i bardziej spostrzegawczy, a okazaliście się … Szkoda czasu na was.

piko
Gość
piko
17 stycznia 2022 23:11

Nie muszę już nawet wyrażać swojego oburzenia, bo przedmówcy to ujęli. Nie zgadzam się z opinią i uważam że kolejna osoba chce zaszkodzić Konfederacji.

Klimat Taki
Gość
Klimat Taki
19 stycznia 2022 08:03

Pan redaktor nie rozumie, że aby taki technologiczny monopolista u nas powstał to najpierw musi chcieć państwo np. Obniżając podatki i umożliwiając działać tym co coś potrafią oprócz pisania bezpodstawnych opinii.

POLECAMY