Skalski: Skorwinizowana Konfederacja spadła z rowerka wolnego rynku [OPINIA]

Dodano   52
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja na posiedzeniu komisji / fot. PAP / Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wolnorynkowa ortodoksja korwinizmu zasyfiła polską prawicę, stygmatyzując jakiekolwiek - nawet słuszne i sprawiedliwe - interwencje państwa mianem "socjalizmu". Tymczasem skorwinizowana już do szczętu Konfederacja z częścią byłych narodowców na pokładzie właśnie spadła z rowerka wolnego rynku - ocenia Marcin Skalski.

Tak działa wolny rynek, Konfederacjo. Przedstawiciele tej partii twierdzą, że zawierali z Facebookiem umowę, którą był zaakceptowany przez nich regulamin serwisu. Zapewne jej nie doczytali – wolnorynkowy monopolista tak skonstruował regulamin, że może go interpretować dowolnie.

Powodem usunięcia konta może być choćby arbitralne uznanie przez administrację Facebooka, że dany użytkownik “szkodzi zasadom społeczności”. Co więcej, Facebook po usunięciu czyjegoś konta zastrzega sobie prawo do jednostronnego uchylenia większości regulaminu wobec danego użytkownika. Wolnorynkowy monopolista narzuca wręcz nierównoprawność stron na niekorzyść użytkowników, którzy się na to godzą.

Kategorie użyte przez Facebooka są nieostre na tyle, że zwykły użytkownik, a nawet i parlamentarne partie polityczne są wobec tego wolnorynkowego monopolisty bezbronni. Dlaczego warto o tym mówić głośno? Otóż, wolnorynkowa ortodoksja korwinizmu zasyfiła polską prawicę, stygmatyzując jakiekolwiek – nawet słuszne i sprawiedliwe – interwencje państwa mianem “socjalizmu”.

Tymczasem skorwinizowana już do szczętu Konfederacja z częścią byłych narodowców na pokładzie właśnie spadła z rowerka wolnego rynku. Niemniej, poseł Berkowicz zrzuca winę na kopa w zad od Facebooka na… tadam! – socjalizm.

Dziwnym trafem jednak Konfederacja, zamiast założyć na wolnym rynku własny portal społecznościowy, założyła z podkulonym ogonem nowe konto na “socjalistycznym” Facebooku. Można by oczywiście szydzić, że jedyną zaletą wolnorynkowego monopolu Facebooka jest wykasowanie libertariańskich antywspólnotowych bredni Konfederacji, tylko że rzecz rozchodzi się o suwerenność informacyjną państwa polskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Znamienne jest przy tym, że Konfederacja ostatecznie uznała historyczną kapitulację korwinizmu, nie tylko nie zakładając własnego Facebooka, ale zgłaszając projekt ustawy zakładającej ingerencję państwa w rynek, czyli “socjalizm”.

Konfederaci mogą teraz zaklinać rzeczywistość, że chodzi jedynie o “przestrzeganie umów”, czyli regulaminu FB. Warto jednak mimo wszystko czytać umowy, na które się zgadzamy. Czyżby libertarianizm wyłączał tę podstawową umiejętność? Wszak nawet “socjaliści” umieją czytać.

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY