Retoryka ruchu LGBT. W jaki sposób mogło dojść do takiej zmiany obyczajowej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka książki Wiktora Łysowa „Retoryka ruchu LGBT”.

Okładka książki Wiktora Łysowa „Retoryka ruchu LGBT”. / Fot. Wydawnictwo 3DOM

W ostatnim czasie bez trudu można zauważyć zwiększoną aktywność środowisk, określających się mianem „LGBT”. Podczas gdy jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku w niektórych krajach zachodniej Europy za homoseksualizm można było trafić za kratki, dziś sytuacja zdaje się zbliżać do przeciwnego bieguna.

Zobacz także: Dramat i poniżenie rodziców chorego dziecka. Skandaliczne zachowanie mecenas podczas programu ,,Sprawa dla reportera”

„Nowoczesne” państwa zezwalają parom jednopłciowych na zawieranie małżeństw oraz adopcję dzieci i ten stan prawny wydaje się niektórym normą, niemal „prawem człowieka”. Zdaje się jednak, że aktywiści ruchu „LGBT” przebyli długą drogą – o ile kilkadziesiąt lat temu można było twierdzić, że geje i lesbijki są ofiarami dyskryminacji, to dziś dawni pokrzywdzeni przez system często sami wprowadzają zasady, czyniące ich swoistymi „świętymi krowami” w społeczeństwach przesiąkniętych duchem postępu. Postulaty o tolerancji przerodziły się w żądania bezwzględnej afirmacji rozmaitych zachowań, pod groźbą napiętnowania mianem „homofoba” lub „faszysty” i idącego za tym wykluczenia. W jaki sposób mogło dojść do takiej zmiany obyczajowej?

Wydawnictwo 3DOM przygotowało dla Państwa drugi tom książki Wiktora Łysowa „Retoryka ruchu LGBT”, w której autor w krytyczny sposób przygląda się wielu aspektom narracji, forsowanych przez środowiska lewicowe oraz aktywistów mniejszości seksualnych, stawiając szereg pytań. Jakie miejsce w ruchu LGBT zajmowały środowiska postulujące pedofilię? Czy homoseksualizm rzeczywiście był normą w starożytnej Grecji? Co stało za decyzją Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, które wykreśliło homoseksualizm z listy chorób psychicznych? Czy badania na temat homoseksualizmu, na których wyniki powoływały się środowiska LGBT, można określić mianem rzetelnych?

W dobie wszechogarniającej publiczny dyskurs politycznej poprawności dobrze jest móc zapoznać się z argumentami, które polemizują z narracją stosowaną dziś przez tzw. główny nurt. Zachęcamy do sięgnięcia po pozycję pióra Wiktora Łysowa, by mogli Państwo przyjrzeć się pewnym kwestiom pod nieco innym kątem. Książka dostępna jest na stronie naszego wydawnictwa (link).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY