Najnowszy sondaż. Spadek poparcia Zjednoczonej Prawicy

Dodano   2
  Loading
najnowszy sondaż

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica odnotowała minimalny spadek poparcia.

Najnowszy sondaż poparcia politycznego wskazuje, że Zjednoczona Prawica minimalnie traci poparcie polskiego społeczeństwa. W badaniu opinii publicznej zyskała m.in. Koalicja Obywatelska.

“Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani / oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?” – Takie pytanie usłyszeli uczestnicy badania. Warto podkreślić, że wyniki sondażu nie uwzględniają odpowiedzi osób niezdecydowanych.

Zjednoczona Prawica, mimo gorszego o 2 pkt. proc. wyniku względem ostatniego badania, wciąż cieszy się wysokim poparciem społecznym. Na to ugrupowanie chęć oddania głosu zadeklarowało 39 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż daje drugie miejsce Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 25 proc. respondentów. Tym samym KO odnotowało wzrost o 2 pkt. proc.

Polska 2050 mogłaby liczyć na 13 proc. poparcie. Wynik formacji Szymona Hołowni jest taki sam jak w poprzednim badaniu.

Co dziesiąty uczestnik badania wyraził chęć oddania swojego głosu na Konfederację. Oznacza to spadek poparcia o 1 pkt proc.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Adam
Gość
Adam
25 listopada 2021 09:13

No cóż. I tu już jest potwierdzenie tego, co pisałem w komentarzu do poprzedniego artykułu dotyczącego sondaży sprzed dosłownie paru dni na przykładzie chociażby Konfederacji, która tu jest na czwartym miejscu z poparciem około 10% i spada gdy w poprzednim artykule miała ledwo chyba 7%, była na 5 miejscu po lewicy i szła w górę. Ale badanie przeprowadzała inna firma i zleceniodawcą badania był ktoś inny. To tylko dowód na to, że wszelkie sondaże to po prostu rycie beretów amebom umysłowym, które nie potrafią samodzielnie myśleć.

Karol
Gość
Karol
25 listopada 2021 12:02
Reply to  Adam

W innym sondażu Konfederacja miała 5,8 ku wielkiej uciesze lewactwa, które nagle dostało 9 % i to po wszystkich wygłupach lewaków na granicy, włącznie ze słynnymi bajkami o pływakach nachodźcach, co sześć dni płyną, nie jedzą i nie piją. O przymusach szczypawek, które lewaki chcą wprowadzić też warto wspomnieć.

POLECAMY