Izrael: Potrzebna czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19?

Dodano   5
  Loading
AUSTRALIA PANDEMIC CORONAVIRUS COVID 19

AUSTRALIA PANDEMIC CORONAVIRUS COVID 19 / PAP/EPA/DANIEL POCKETT

"Nie jest pozbawione sensu myślenie, że będziemy potrzebować czwartej dawki szczepionki" – powiedział szef resortu zdrowia Nitzan Horowitz.
  • Minister zdrowia Izraela Nitzan Horowitz powiedział, że Izraelczykom może być potrzebna czwarta dawka szczepionki na COVID-19.
  • Horowitz wyjaśnił, że kiedy rząd myślał o tzw. piątej fali, miał na uwadze m.in obecną sytuację epidemiologiczną w Europie, sprowadzenie nowych wariantów wirusa zza granicy.
  • We wtorek potwierdzono 605 nowych infekcji, z czego około 76 proc. dotyczyło osób nieszczepionych.
  • Zobacz także: Nowy wariant koronawirusa? Naukowcy ostrzegają przed kolejną pandemią

Minister zdrowia Izraela Nitzan Horowitz powiedział, że Izraelczykom może być potrzebna czwarta dawka szczepionki na COVID-19. Będzie tak, jeśli liczba przypadków infekcji ponownie zacznie rosnąć w ramach piątej fali pandemii. O tym poinformował w czwartek dziennik The Times of Israel.

Potrzebna czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19?

“Nie jest pozbawione sensu myślenie, że będziemy potrzebować czwartej dawki szczepionki” – powiedział szef resortu zdrowia w wywiadzie dla stacji Keshet 12.

Poinformował, że aż 9 proc. zakażonych przyjęło trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

Horowitz wyjaśnił, że kiedy rząd myślał o tzw. piątej fali, miał na uwadze m.in obecną sytuację epidemiologiczną w Europie, sprowadzenie nowych wariantów wirusa zza granicy.

“Wzrost jest teraz zbyt wczesny i zbyt szybki. Nie chcę nazywać tego piątą falą ani w ogóle nową falą” – dodał minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Koronawirus w Izraelu

We wtorek potwierdzono 605 nowych infekcji, z czego około 76 proc. dotyczyło osób nieszczepionych. Nie ujawniono, ilu zakażonych po otrzymaniu przypominającej dawki zachorowało po dwóch tygodniach potrzebnych do pełnego działania preparatu.

W liczącej 9,2 mln populacji Izraela ponad 5,7 mln osób otrzymało dwie dawki szczepionki, a ponad 4 mln – zastrzyk przypominający. Około 700 tys. dorosłych kwalifikujących się do przyjęcia szczepionki nie jest szczepionych.

“Pandemia wciąż tu jest” – powiedział minister Horowitz.

Ci, którzy nie otrzymali jeszcze swojego „wzmacniacza, może nie są antyszczepionkowcami, może jedynie fałszywie wierzą, że niebezpieczeństwo minęło” – dodał.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
angel
Gość
angel
25 listopada 2021 15:54

Niebezpieczeństwo to jest w tych preparatach. Dzięki nim sukcesywnie zmniejsza się liczbę osób zdatnych do pracy i żyjących …

Krzysztof Walaszczyk
Kwal(@kwal)
25 listopada 2021 18:59

A kogo z Polaków obchodzi co robią żydzi w Izraelu ? Przecież u siebie mogą robić co chcą…
Ooooo ! przejęzyczyłem się, żydzi nie są u siebie tylko okupują Palestyńczków !

bogdan duda
Gość
bogdan duda
26 listopada 2021 07:30

Proponuje wstrzyknąć ludziom 10 dawek na raz . Na pewno będzie skuteczne. Pierwszy w kolejce zbrodniarz niedzielski następnie witek , lichocka , czerwińska a dalej wszyscy zdrajcy mojej Ojczyzny z tzw radą medyków na czele.

54sarian
Gość
54sarian
27 listopada 2021 08:54

Wirus mutuje bo się wnerwił że preparatami chcą nosicieli mu wytruć. W kręgach ortodoksyjnych nie waksimowanych zgonów niema, są leczeni.

54sarian
Gość
54sarian
27 listopada 2021 11:47

Jeśli jest to takie cudowne panaceum dlaczego nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za jego skutki uboczne? Kto ufa żądnym zysku koncernom farmaceutycznym jest dziecinnie naiwny lub skorumpowany

POLECAMY