Niedzielski o obostrzeniach: “Dyscyplina musi wrócić”

Dodano   6
  Loading

/ Fot. Twitter

- Teraz jest 5700 zakażeń, więc dyscyplina musi wrócić – zaczniemy od egzekwowania nakazów, które obowiązują. Zanim wprowadzimy kolejne restrykcje, zacznijmy stosować się do obecnie obowiązujących zasad - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.
  • W piątek gościem Radia Zet był minister zdrowia, Adam Niedzielski, który mówił m.in. o możliwym zaostrzeniu obostrzeń.
  • Obecną sytuację porównał z sytuacją sprzed roku. “Wtedy było 15 tys. zakażeń, 10 tys. osób w szpitalach” – powiedział.
  • W kwestii wprowadzania obostrzeń zaznaczył, że ministerstwo będzie z uwagą patrzeć na przyszły tydzień.
  • Zobacz także: Robert Bąkiewicz na proteście w Luksemburgu przed TSUE. [FOTORELACJA].

Kiedy będą obostrzenia?

Pytany o wprowadzenie obostrzeń, minister Niedzielski odpowiedział: „będziemy patrzeć na najbliższy tydzień ze szczególną uwagą”. Mimo że dwukrotnie wzrosła tygodniowa liczba zakażeń, porównując do zeszłego roku sytuacja jest dobra. Minister zdrowia poinformował o 4 tys. hospitalizacji. Zestawiając dane z danymi z zeszłego roku, widzimy ogromną różnicę. „Wtedy było 15 tys. Zakażeń, 10 tys. Osób w szpitalach” – powiedział.

Zaznaczył, że pod koniec listopada możemy spodziewać się 7-15 tys. przypadków zakażeń, natomiast pod koniec grudnia – 7-12 tys. Podkreślił, że apogeum fali zapowiadane jest na początek grudnia.

Minister Niedzielski poinformował, że jeżeli dynamika zakażeń w kolejnym tygodniu będzie tak samo wysoka, jak w tym, to będzie trzeba zrewidować prognozy, co oznacza m.in. wzmocnienie kontrolowalności maseczek w środkach transportu, w galeriach handlowych, większą liczbę patroli oraz zmianę polityki dotyczącej mandatów. Ponadto powiedział, że ministerstwo nie będzie stosować upomnień, a realne kary.

Teraz jest 5700 zakażeń więc dyscyplina musi wrócić – zaczniemy od egzekwowania nakazów, które obowiązują. Zanim wprowadzimy kolejne restrykcje, zacznijmy stosować się do obecnie obowiązujących zasad.

Powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski, zapytany o przywileje dla osób w pełni zaszczepionych, odpowiedział, że takie już są. Wymienił m.in. niepodleganie kwarantannie, a także niewliczanie takich osób w limit przebywających osób w pomieszczeniach zamkniętych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Radek
Gość
Radek
23 października 2021 16:37

Możecie kontrolowanie maseczek tylko noszenie maseczek nic nie daje . Nie powoduje ograniczenie zachorowan na wirusy . Cel jest tylko jeden . Zwiększenie presji organów represyjnych państwa na obywateli . A skutkiem ma być dobrowolne przyjmowanie zastrzyków , które również nic nie dają . Żołnierze AK w 1945 roku byli liczni i mieli silne wsparcie w społeczeństwie . W 1950 roku zostali nieliczni i mało kto im pomagał . Walka z komunistami wymaga wytrwałości od wszystkich i od żołnierzy i od społeczeństwa . Żołnierze w walce musza być wspierani inaczej nie będą mogli zwyciężyć . Musimy wytrwać i walczyć nawet kolejne 20 lat . I nigdy się nie poddawać . Narazie straty po naszej stronie 100tys po ich 0.

zenon
Gość
zenon
23 października 2021 19:25

Zydowski lekarz o korona sciemie…. Nie jestem miłosnikiem zydow, ale tego lekarza wiernego przysiędze Hipokratesa chetniej bym widział jako polskiego ministra zdrowia niz ewidentnych koperciarzy jak ppolsko jezyczny Niedzielski (ekonomista) czy Horban (aktualny wariant dr Mengele)

https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/zelenko_pl:5

Stefan
Gość
Stefan
24 października 2021 09:53

Proponuję obejrzeć ponizsze video. To jest przyklad lekarza wiernemu sowojemu powołaniu i przysiędze Hipokratesa podobnie jak dr Hałat w przeciwieństwie do ewidentnych koperciarzy jak Niedzielski, Horban i podobni.

https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/zelenko_pl:5 zydowski lekarz przeciw scypionkom

Radek
Gość
Radek
24 października 2021 09:55

Był taki jeden cwaniak nazywal się adamowicz. I juz go nie ma…….

angel
Gość
angel
24 października 2021 16:58

Znowu będą się starali zastraszyć i wyegzekwować posłuszeństwo na ludziach. Stopniowo będą coraz więcej chorych obostrzeń wprowadzać i hamować gospodarkę . Az w koncu powiedzą że bez czipa nie jesteś człowiekiem więc aby nim być musisz być posłuszny i robić to co ci każą nawet jeśli przypłacisz za to życiem.

Tomasz25
Gość
Tomasz25
25 października 2021 18:07

Mamy dosyć pana zakazów , restrykcji , obostrzeń , maseczek , wyszczepien itd ! Zarówna ja jak wszyscy moi przyjaciele z uczelni .

Proszę nie traktować nas jak bydło w zagrodzie bo się zdenerwujemy.

POLECAMY