Francja: Rozpoczyna się segregacja sanitarna w miejscach publicznych

Dodano   6  
  Loading
Paszport covidowy

Paszport covidowy / Fot. flickr.com

We Francji od środy zaczyna obowiązywać segregacja sanitarna w miejscach publicznych. Francuzi muszą okazywać certyfikat sanitarny w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób. Obowiązuje to m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.
  • W środę w życie wchodzi dekret rządu, który zmniejsza limit osób mogących przebywać w miejscu publicznym. W tej chwili, aby przebywać w miejscu, gdzie zbierze się ponad 50 osób należy posiadać certyfikat sanitarny.
  • Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry kina i teatry są traktowane gorzej od innych gałęzi gospodarki.
  • Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę.
  • Zobacz także: Zatrzymanie pijanego kierowcy z Ukrainy. Był kompletnie pijany

W środę wszedł w życie dekret rządowy obniżający obowiązujący wcześniej limit osób z 1000 do 50 w miejscach objętych przepustką sanitarną. Od dziś wchodzi w życie segregacja sanitarna zapowiadana przez francuski rząd. Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry kina i teatry są gorzej traktowane. Dzieje się tak pomimo braku wiarygodnych badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń.

„Obowiązek przedstawienia przepustki sanitarnej oznacza jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz danych miejsc nie będzie obowiązkowe”

– zapewnił minister zdrowia Olivier Veran.

Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę. Muzeum Luwr w Paryżu również zapowiedziało, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe.

Senat pracuje obecnie nad ustawą, która wprowadzi obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego w innych miejscach publicznych. Będą to m.in. bary, restauracje i w części transportu publicznego.

W środę rano zebrała się natomiast Rada Obrony, która dyskutuje ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych w przypadku rozszerzania się epidemii koronawirusa. Pełna segregacja sanitarna z uwzględnieniem wymienionych miejsc, ma rozpocząć się od początku sierpnia.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
21 lipca 2021 19:00

Jestem przeciw obowiązkowym szczepieniom, chociaż sam się zaszczepiłem. Tylko czytałem, że władza w Polsce nie postąpi, jak we Francji, bo się boi buntu ludzi. To nie rozumiem, dlaczego nie możemy się zbuntować przeciwko wysokiej akcyzie na paliwo a planują jeszcze podnosić. Powinniśmy przede wszystkim przeciw temu protestować. To uderzy nas po kieszeniach. A tam przyjąć dwa zastrzyki, to co to za problem? AstraZenecka i te johnson, to co innego, bo może powodować zakrzepice i jest podejrzenie, że wykorzystali aborcję. Ale inne szczepionki, to co szkodzi przyjąć? W każdym razie nie wobec tego powinien być bunt, tylko głównie przeciw polityce podatkowej, która powoduje drożyznę.

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:33

Współczuję ci.

Radek
Gość
Radek
21 lipca 2021 23:21

Pokrętna logika . Poczytaj może sobie jakie i ile jest powikłań po modernie i pfizerze. Co Ci z tego ze będą niskie podatki jak Ci siądzie zdrowie ?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 lipca 2021 00:18
Reply to  Radek

Miałem dwie dawki Pfizera i zdrowy jestem. Natomiast benzyna wciąż rośnie a jak ma jeszcze wzrosnąć do ponad 8 zł za litr i to nie z przyczyn ekonomicznych, tylko dlatego, że UE chce zniechęcić do takiego transportu, to według mnie trzeba obalić UE i na jej usługach rząd. PiS to naprawdę to samo, co i PO.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
23 lipca 2021 07:50

Jeszcze jesteś zdrowy, ale nie wiesz co będzie za kilka miesięcy, lat,znasz skład szczepionki,wiesz co ci podali,tak bardzo ufasz rządowi i firmom farmaceutycznym? Jesteś zwykłym frajerem, lekkomyślnie podchodzącym do swojego zdrowia i życia. Każdy lek ma skutki uboczne, nie wiem dlaczego tak jest,stwierdzam tylko znany fakt.

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:32

Pamiętacie? TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE.

POLECAMY