Lekarze mają zachęcać ludzi do szczepień? Otrzymają za to pieniądze

Dodano   2  
  Loading
Szczepionka

Szpital COVID-19 / Fot. pixabay.com

Lekarze mieliby zachęcać do szczepień. W zamian za to przewidziana jest dla nich gratyfikacja finansowa i bonusy za dynamikę szczepień.
  • Lekarze mieliby zachęcać do szczepień. W zamian za to przewidziana jest dla nich gratyfikacja finansowa i bonusy za dynamikę szczepień.
  • „Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że niektóre pomysły na przekonanie Polaków do szczepień są dość kontrowersyjne.
  • Członkowie Rady Medycznej przy premierze twierdzą, że należy rozważyć obowiązek szczepień dla medyków.
  • Zobacz także: Polska odsprzeda szczepionki przeciw COVID-19? Powodem spadające tempo szczepień

Lekarze mają zachęcać ludzi do szczepień. Za każdego przekonanego mieliby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Rządzący liczą, że to spowoduje wzrost liczby zaszczepionych.

Polski rząd szykuje nowe rozwiązania, aby zdynamizować tempo szczepień. W Polsce liczba osób w pełni zaszczepionych przekroczyła 15 mln. To jednak zdaniem władz nadal zbyt mało, by osiągnąć odporność populacyjną. Według rządzących należy pozostać przy zachętach, bo przymus może doprowadzić do buntu i przynieść negatywne skutki. Obecnie rząd ma nowy pomysł: to lekarze mają zachęcać ludzi do szczepień.

Lekarze telefonicznie mają zachęcać pacjentów do szczepień

– Rząd ma podjąć decyzje administracyjne zobowiązujące Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej do kontaktowania się z pacjentami powyżej 60. roku życia i proponowania im szczepień

– ustalił nieoficjalnie tygodnik „Wprost”.

Co więcej, za każdego przekonanego lekarze mieliby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie.

– Lekarze będą musieli dzwonić do swoich pacjentów i proponować im szczepienia. W zamian za to przewidziana jest gratyfikacja finansowa i bonusy za dynamikę szczepień. Lekarze dostaną dodatkowe pieniądze za wykonanie telefonów do pacjentów, w których będą ich przekonywać i jeszcze za duży odsetek osób zaszczepionych w ich POZ 

– poinformował „Wprost” rządowy informator.

Wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, jak taka premia dla medyków mogłaby wyglądać.

– Lekarz rodzinny ma listę swoich pacjentów, i na tej liście będzie próg osób zaszczepionych. Tym pierwszym progiem ma być 35-40 proc., i po jego osiągnięciu pojawia się premia. Jeśli będzie ten wskaźnik wyższy, to oczywiście premia będzie rosła

– wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Rząd nieustannie przekonuje, że skala kolejnej, czwartej już fali pandemii COVID-19 będzie uzależniona od poziomu zaszczepienia społeczeństwa. Jak poddaje „Dziennik Gazeta Prawna”, pomysłów na przekonanie Polaków do szczepień jest kilka, a niektóre z nich wydają się dość kontrowersyjne. Członkowie Rady Medycznej przy premierze twierdzą, że należy rozważyć obowiązek szczepień dla medyków.

nowosci.com.pl, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Mieczysław
Gość
Mieczysław
20 lipca 2021 20:06

Jak ktoś nie czuje w tym działań na DEPOPULACJĘ, to chyba jest …. nieczuły. A swoją drogą politykowi od czasu prezydenta bolka nie wierzę, a lekarzowi sorry sprzedawcy chemii i teraz naganiaczowi mikstur magicznych, od roku.

Lutek
Gość
Lutek
20 lipca 2021 22:52

Nachalni akwizytorzy karteli farmaceutycznych. W TVP od wielu lat, co raz pojawia się jakaś informacja, że oto dokonano przełomu w leczeniu raka i za chwilę słuch o niej ginie i tak w kółko. Dlatego tym fałszywcom z fabryk farmaceutycznych nie wierzę. Nie wierzę w ich uczciwe intencje. Produkują leki tylko dla zysku. Ich dewizą jest leczyć aż do śmierci i wycisnąć z pacjenta ostatni grosz.

POLECAMY