Zwolennik aborcji, Targowicy i Sierowa. Kim jest Aleksander Jabłonowski? [ANALIZA]

opinia
Dodano   62
  Loading

Wojciech Olszański / fot. screen yt.com

Narodowcy zapisali i zapisują piękną kartę na stronach historii Polski. Roman Dmowski jest jednym z założycieli odrodzonej niepodległej ojczyzny i nowoczesnego narodu polskiego. Dzięki wysiłkowi wielu historyków (takich jak Jan Żaryn, Wojciech Muszyński, Mariusz Bechta, Marek Chodakiewicz czy Leszek Żebrowski) i działaczy narodowych środowiskom antypolskim nie udało się wykorzenić i oczernić dziedzictwa ruchu narodowego. Udało się wręcz odrodzić z popiołów, całkowicie biologicznie zniszczony przez komunistów i nazistów, non stop szkalowany przez środowiska wyrosłe z Gazety Wyborczej, nacjonalizm jako ruch polityczny.

Ku uciesze Wyborczej osoby podające się za narodowców sprofanowały swoim marszem pamięć Dmowskiego. Na ich czele zwolennik aborcji, Targowicy i Sierowa – Aleksander Jabłonowski

Narodowcy zapisali i zapisują piękną kartę na stronach historii Polski. Roman Dmowski jest jednym z założycieli odrodzonej niepodległej ojczyzny i nowoczesnego narodu polskiego. Dzięki wysiłkowi wielu historyków (takich jak Jan Żaryn, Wojciech Muszyński, Mariusz Bechta, Marek Chodakiewicz czy Leszek Żebrowski) i działaczy narodowych środowiskom antypolskim nie udało się wykorzenić i oczernić dziedzictwa ruchu narodowego. Udało się wręcz odrodzić z popiołów, całkowicie biologicznie zniszczony przez komunistów i nazistów, non stop szkalowany przez środowiska wyrosłe z Gazety Wyborczej, nacjonalizm jako ruch polityczny.

Siły antypolskie postanowiły więc kolejny raz skompromitować idę narodową, promując inicjatywy osób ideowo sprzecznych z duchem polskich narodowców i podczepiających się pod polski nacjonalizm. W początkach lat 90 Gazeta Wyborcza nominowała na lidera narodowców wrogo nastawionego do Kościoła katolickiego Tajkowskiego (który w PRL w latach 60 według historyków miał być współautorem trockistowskiego manifestu Kuronia i Modzelewskiego). Dziś na lidera narodowców Gazeta Wyborcza nominuje osobnika występującego pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

Profanacja Dmowskiego

W ramach promowania inicjatyw ośmieszających i wypaczających polski nacjonalizm Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł „Marsz Dmowskiego przeszedł przez Warszawę z popiersiem Dmowskiego i pod rosyjską flagą” (autorstwa Kacpra Sulowskiego, Pawła Rutkiewicza, Wojciecha Podgórskiego, Jakuba Chełmińskiego).

Według relacji „Gazety Wyborczej” podczas Marszu Dmowskiego osobnicy wbrew faktom określający się mianem narodowców, którym przewodził Aleksander Jabłonowski, puszczali muzykę z komunistycznego serialu propagandowego „Czterej pancerni”, machali rosyjskimi i NRD-owskimi flagami, wykrzykiwali wulgaryzmy.

To, że w marszu osób podczepiających się pod idee narodowe przeszło kilkaset osób to konsekwencja ignorowania narastającego od wielu lat problemu – tego, że środowiska narodowe nie monitorują ekscesów osób błędnie głoszących, że są narodowcami i nie reagują na nie. W konsekwencji zagubieni ludzie często nie zdają sobie sprawy, że mając dobre patriotyczne motywy, zamiast angażować się w prawdziwe narodowe inicjatywy, angażują się w szkodliwe dla polski inicjatywy.

Przykładem takiego zjawiska jest osobnik występujący pod pseudonimem Jabłonowski, który od lat konsekwetnie swoimi ekscesami kreuje negatywny wizerunek polskich narodowców (przedstawiając się jako narodowiec i głosząc wulgarnie poglądy sprzeczne z poglądami narodowców) na jednym ze swoich filmików opublikowanych na You Tube, opowiedział się za mordowaniem nienarodzonych polskich dzieci (podczas gdy od dekad narodowcy są w awangardzie walki z aborcją).

Za aborcją

Jabłonowski, uczestnicząc w jednej z demonstracji zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci, zadeklarował, że jakby odszedł do władzy, to by dopuścił aborcję bez żadnych ograniczeń. W swej wypowiedzi Jabłonowski wbrew faktom głosił (tak jak lewica), że żadne ograniczenia nie ograniczą procederu aborcji.

Według Jabłonowskiego zniesienie wszelkich ograniczeń w mordowaniu nienarodzonych dzieci byłoby korzystne, czego przykładem ma być jego zdaniem to, że gdy w PRL aborcja była legalna (co roku 500.000 aborcji), to przybyło Polaków 14 milionów.

Zdaniem Jabłonowskiego należy feministkom „zostawić tę aborcję”, by na aborcjach zarabiali ginekolodzy w Polsce, a nie za granicą. W trakcie swojego wystąpienia Jabłonowski deklarował, że ”jest za aborcją”. W popieraniu zabijaniu nienarodzonych polskich dzieci dzielnie Jabłonowskiemu sekundował znany z filmu, który wygrał warszawski festiwal filmów LGBT Maciej Poręba (twierdzący, że robi karierę zawodową w rosyjskim przemyśle filmowym).

Jabłonowskiemu nie przeszkadzała flaga Unii Europejskiej i cytaty z Geremka

Warto przypomnieć, że w lutym 2017 znany z prorosyjskich poglądów Aleksander Jabłonowski wziął udział w obchodach Bitwy pod Olszynką Grochowską zorganizowanych przez samorządowców z Platformy Obywatelskiej. Z racji na występy pod olbrzymią flagą Unii Europejskiej i wykorzystanie w czasie uroczystości cytatów z Bronisława Geremka, rekonstruktorzy takie uroczystości zbojkotowali — jak poinformowało Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał” „Stowarzyszenie miało uczestniczyć w uroczystościach z okazji kolejnej rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga Południe. Po przybyciu na miejsce okazało się, że uroczystości mają nie być niczym innym jak polityczną hucpą jednej z opcji politycznych [PO].”

Część rekonstruktorów, w tym cała artyleria i piechota, opuściły miejsce przed rozpoczęciem imprezy. „Pomimo różnych poglądów politycznych, jakie mamy prywatnie w naszym środowisko, nie zgadzamy się na wycieranie sobie twarzy historią i robieniu politycznych agitek z naszym udziałem”.

Autor zdjęć dokumentujących profanacje uroczystości komentując wpis Stowarzyszenia, stwierdził, że „nie ma nawet jak skomentować »hymnu« Unii Europejskiej, cytatów z Bronisława Geremka”. Dla innych komentatorów zachowanie polityków PO było prowokacją, tym bardziej że flagą Unii Europejskiej zasłonili pomnik ku czci polskich bohaterów oraz krzyż.

Takie ekscesy absolutnie nie przeszkadzały Aleksandrowi Jabłonowskiemu odgrywającemu jedną z głównych ról w czasie rekonstrukcji.

Wspólne oświadczenie

W 2017 roku zazwyczaj skłonne ze sobą organizacje narodowe (Trzecia Droga, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo Radykalny, Ruch Narodowy, Marsz Niepodległości, Narodowcy RP, Endecja) wydały wspólne oświadczenie, w którym stwierdziły, że „wśród osób, które niszczą powagę idei narodowej, można wymienić, chociażby Aleksandra Jabłonowskiego”

Jabłonowski nie jest tym za kogo się podaje

Z racji na to, że miałem nieszczęście przeprowadzić pierwszy wywiad z Aleksandrem Jabłonowskim, który stał się hitem na You Tube, kwietniu 2016 roku w opublikowanym na łamach portalu Prawy pl artykule „Możliwe, że stałem się ofiarą manipulacji o znamionach gry operacyjnej” stwierdziłem, „że jeden z blogerów wykrył, że robiąc wideo relacje z pikiety KOD przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, wraz z kanałem Sumienie Narodu, zostałem nieświadomie wykorzystany do czegoś na kształt gry operacyjnej mającej wypromować Aleksandra Jabłonowskiego. Zdaniem blogera osoba podająca się za Aleksandra Jabłonowskiego jest zupełnie kimś innym, o zupełnie innym nazwisku”.

W swoim artykule opisałem, jak przed kwietniem 2016 w „trakcie rozmów ze zwolennikami i przeciwnikami KOD podszedł do naszej ekipy człowiek ubrany w przyciągający uwagę strój imitujący mundur […] Osoba ta zaproponowała, że chętnie by skomentowała obecną sytuację”.

W trakcie wywiadu, jaki przeprowadzałem „moją podejrzliwość zwróciło, nie to, że rozmówca ma odmienne poglądy niż ja, bo to powszechne zjawisko. Ale to, że zachowywał się tak, jakby grał rolę, nie wiedzą w oparciu o jakie źródła została napisana. […] Moje podejrzenia pogłębiło to, że kiedy zaczynałem być sceptyczny co do wypowiedzi mojego rozmówcy, dostosowywał on swoją argumentację do moich poglądów. Nie jest to naturalne, ludzie zwykle są przywiązani do swoich poglądów. Okazało się też, że filmik z nagraniem rozmowy nagle stał się niezwykle popularny, aż za bardzo. Wideo wywiadów przeprowadziłem już kilkadziesiąt. I trudno mi uwierzyć, że wywiad z nikomu nieznanym panem, nagle tak sam z siebie, ma kilkadziesiąt razy większą oglądalność niż wywiady z Pawłem Kukizem w czasie kampanii wyborczej, czy wywiady z innymi znanymi postaciami sceny politycznej” (Wojciechem Cejrowskim, Rafałem Ziemkiewiczem).

Pojawienie się w Internecie Aleksandra Jabłonowskiego wzbudziło zainteresowanie wielu blogerów. Oni to właśnie odkryli, że jest to fałszywe nazwisko, a mój rozmówca to aktor Wojciech Olszański. Z czasem okazało się, że mój rozmówca okłamywał mnie co do miejsca swego zamieszkania (nie był mieszkańcem wsi, ale centrum Warszawy) i przynależności organizacyjnej (Związek Jaszczurczy, do którego miał przynależeć, zlikwidowany został 1942 roku – jego żołnierze weszli w skład Narodowych Sił Zbrojnych, które walczyły z komunistyczną okupacją – dziś prorosyjski i doceniający rządy komunistów Aleksander Jabłonowski plugawi symbol ZJ jaszczurkę, nosząc ją w czasie głoszenia swych prorosyjskich i pro PRL bzdur).

Sierow? Bohater Jabłonowskiego

Na kanale „Suwerenna Myśl” na You Tube można obejrzeć wideo zapewne z przyjęcia, jakie odbyło się w warszawskim gmachu ambasady rosyjskiej z okazji święta Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej, współcześnie nazywanego w Rosji Dniem Obrońcy Ojczyzny. Na filmie widać jak znienawidzony przez narodowców i znany z głoszenia pro rosyjskiej propagandy Wojciech Olszański występujący pod pseudonimem Aleksandra Jabłonowskiego zachwyca się postacią Iwana Sierowa.

Iwan Sierow to komunistyczny zbrodniarz, który ponosi odpowiedzialność za eksterminacje polskich oficerów w Katyniu. Członek władz partii komunistycznej, dowódca w Armii Czerwonej i NKWD. Podczas II wojny światowej zwalczał polskie i litewskie podziemie, przeprowadzał masowe deportacje Łotyszy, Estończyków, Litwinów, Czeczenów, Inguszów i Tatarów, aresztował 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, kierował działaniami NKWD na zajętych przez sowietów ziemiach polskich (w tym masowymi aresztowaniami żołnierzy AK i eksterminacją kadry dowódczej), skutecznie likwidował polskie podziemie. Po wojnie kierował działaniami zdominowanego przez Żydów reżimu Bieruta. Po śmierci Stalina był szefem KGB, a potem GRU. Dowodził operacjami KGB na Węgrzech w 1956, kiedy sowieci pacyfikowali powstanie węgierskie.

Wojciech Olszański vel. A. Jabłonowski wyraża wdzięczność ambasadorowi Rosji za… Iwana Sierowa!

Na filmie widać, jak szerzący rosyjską propagandę Aleksander Jabłonowski stwierdza, że Bolesław Piasecki odegrał bardzo ważną rolę w naszej przyjaźni Polsko Rosyjskiej „tej prawdziwej bez pośredników” i był wychowawcą wychowawców Jabłonowskiego. Jabłonowski zacytował też stwierdzenie Piaseckiego, że „jeżeli mówimy, że my kochamy Związek Radziecki, to nie tylko my tak mówimy, my go kochamy naprawdę”.

Jabłonowski stwierdza też, że „docenia co zrobił Sierow” i że jest on „nie do przecenienia”. Zdaniem Jabłonowskiego „wdzięczność nasza wobec Sierowa powinna być wielka, nie patrząc na to, co on tam robił wcześniej”

Jabłonowski uważa, że „Polacy są zatruci uczuciem nieśmiertelności” przejawiającym się w przeświadczeniu, „że Matka Boska ze wszystkich opresji ich wyciągnie”.

Szokujące jest to, że wygłaszając takie opinie Jabłonowski, nosi naszywkę z Jaszczurką symbolem NSZ narodowców, którzy walczyli z sowieckim okupantem. W tle widać rozmowy Jabłonowskiego z rosyjskim ambasadorem widać osobnika w uniformie kojarzący się z uniformami nazistów z Illinois z filmu The Blues Brothers.

The Blues Brothers (1980) – Nazis Take a Dive Scene (3/9) | Movieclips

Przepędzany przez narodowców

Również w 2017 (jak relacjonuje ewinia na portalu Nowy Ekran) „ONR i MW” zaatakował „Jabłonowskiego pod Teatrem Powszechnym”. Kiedy „Aleksander Jabłonowski przyjechał na rowerze pod Teatr Powszechny dzień po proteście przeciwko spektaklowi „Klątwa”” to „został zaatakowany przez Narodowców”, „zrzucono mu furażerkę, z której zerwano orzełka, z rękawa zerwano Mieczyk Chrobrego, Symbol Falangi i Jaszczurkę”.

Jabłonowski chwalił Targowice

Aleksander Jabłonowski w 2019 roku splugawił grób Romana Dmowskiego, wygłaszając w rocznice śmierci lidera narodowej demokracji przy jego grobie przemówienie, w którym stwierdził, że wzorem patriotyzmu jest Targowica.

W swoim przemówieniu aktor wstępujący pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski stwierdził, że Targowica była jak Sobieski, i to targowiczanie mieli racje, a nie Kościuszko. W opinii prorosyjskiego happenera Insurekcja Kościuszkowska była beznadziejna głupia, chora, idiotyczna, doprowadziła za pruskie pieniądze do upadku państwa. Prorosyjski aktor wykrzykiwał też nad grobem Romana Dmowskiego (11.50) „Niech żyje Targowica” oraz stwierdził, że caryca nie chciała wojny z Polską ani rozbioru Polski, i to Polacy wywołali wojnę z Rosją.

Kolega LGBT

Warto przypomnieć, że jednym ze współpracowników Aleksandra Jabłonowskiego jest Maciej Poręba. Publicysta Radosław Patlewicz na swoim kanale na YouTube opublikował fragment filmu, w którym występuje znany miłośnik Rosji Maciej Poręba – materiał YouTube zablokował.

Fragment filmiku z Porębą opublikowanego przez Patlewicza był niezwykły – pochodzi bowiem z filmu „PPPasolini” autorstwa Malgi Kubiak – według Wikipedii „film został pokazany podczas siódmej edycji Festiwalu Filmowego LGBT w Warszawie”. Na profilu filmu na FB można przeczytać, że „′′ PPPasolini ′′ zdobył nagrodę za najlepszy międzynarodowy film fabularny 2015 na Festiwalu Filmowym LGBT 6. w Warszawie”.

Maciej Poręba od lat deklarował, że pracuje jako konsultant historyczny (specjalista od mundurów) w rosyjskim kinie. Wszyscy do tej pory myśleli, że chodzi o rosyjskie filmy wojenne. Filmik opublikowany przez Patlewicza rodzi zapewne nieprawdziwe złośliwe podejrzenia, że może chodzić o zupełnie inny rodzaj filmów, w których występuje też wielu mężczyzn w mundurach.

Całość filmu, z którego pochodzi zakazany na YT fragment.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
29 czerwca 2021 16:46

Jabłonowskiego nie będę oceniał. W każdym razie “narodowcom” od Bosaka nie przeszkadza niemiecka policja w Polsce. Wręcz domagać się podczas pandemii otwarcia granicy z Niemcami a to oznacza, że i niemiecka policja może działać w Polsce. Jeżeli polscy obywatele w Polsce są zmuszani do podległości obcym służbom, to jest już naruszenie niepodległości. Wiem, że w elementarnym wymiarze ale jest. Bosak to jest nurt konserwatywny a nie narodowy. Natomiast, co do stosunku do Rosji, to powinni się wszyscy określić. Zaznaczam, że sam stosunek do Rosji nie jest wyznacznikiem czy ktoś się mieści w nurcie narodowym czy nie? Jednak, jak popiera “sankcje” – wojnę handlową z Rosją, ze stratą dla polskiej gospodarki, z powodu interesu banderowców, to polskim narodowcem nie jest. Jakby uzasadniał tą wojnę handlową z Rosją, jakąś polską sprawą, to można byłoby dyskutować. Jednak władze i UE tej wojny handlowej z Rosją, na której traci polska gospodarka (czyli polski ekonomiczny interes narodowy) nie uzasadniają żadną polską sprawą, tylko interesami terytorialnymi banderowskiej Ukrainy.

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 17:52

Twoje imię “Dymitr” dużo mówi o tym kim jesteś.

Iwona Jeznach
Gość
Iwona Jeznach
30 czerwca 2021 21:37
Reply to  WarTT

Twoje o tobie też, jakieś homoniewiadomo..

Zyta
Gość
Zyta
30 czerwca 2021 21:55
Reply to  WarTT

Dokładnie -Dymitr – nie wypowiadaj się, cale narodowe tfuu media ble, odpad

abnm
Gość
abnm
2 lipca 2021 16:12

Jabłonowski to jedyny lider i człowiek z charyzmą reszta to jakieś żarty dzidziuś, krzysio etc przypominają raczej bohaterów Kubusia Puchatka aniżeli ludzi zdolnych poprowadzić do zwycięstwa i przyciągnąć do idei narodowej nowych ludzi

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
21 października 2021 01:39

możesz podrzucić info p bpsaku i niemieckiej policj9/?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
29 czerwca 2021 17:03

Zaznaczam, że nie wypowiadam się o Olszańskim (Jabłonowskim), bo go dokładnie nie analizowałem. Natomiast sprawdziłem kim jest Jan Bodakowski. To pisiorek z natowsko-probanderowskiej “Frondy”. Już wszystko jasne, co do autora tego artykułu.

Krzysztof X
Gość
Krzysztof X
29 czerwca 2021 18:51

Szczerze powiedziawszy ten ich “marsz” i to, że Jabłonowski-Osadowski-Sendecki urośli tak w siłę jest wynikiem bierności narodowców i organizacji narodowych! To w moim mniemaniu dopiero jest początek i z czasem będzie coraz trudniej takiemu zmanipulowanemu człowiekowi pojąć, że maszeruje pod fałszywą flagą. Będą coraz śmielej sobie poczynać, widząc brak reakcji organizacji narodowych. Nie mam na to żadnego złotego leku jak przeciwdziałać, lecz pozostawienie tego reakcji będzie się na narodowcach mściło. Być może warto by było zorganizować jakieś zamknięte spotkanie i ustalić co robić z tymi fejkowymi “narodowcami”. Pozdrawiam

BandytomSTOP
Gość
BandytomSTOP
29 czerwca 2021 21:47
Reply to  Krzysztof X

Artykuł DNO, sponsorowany pod jakieś tezY z palca wzięte. Boli was PIS – dziory, że się tworzy ruch narodowy na bazie walki z pseundo plandemią. Was w ogóle boli, że ludzie się nie szczepią truciznami i nie umieraja, co by na nich więcej nie łozyć. To was URWY pis – dziorskie boli. A ty trollu rządowy wypierd … stąd na szczaw ! Ten portal to chyba PISowski jest, jak już widzę, a tylko udaje niezależny. Wyszło szydło z wora. Telewizja MN na YT idzie do wora. Kto tu wpuścił tego szmaciarza z Frondy?

Jacek
Gość
Jacek
30 czerwca 2021 02:12
Reply to  Krzysztof X

Dla mnie to jest fan club taki sam jak fan club Kononowicza. Dla nich to ma walor humorystyczny.
Ewentualnie są niesamowicie głupi.

Mario
Gość
Mario
29 czerwca 2021 21:22

Powoływanie się w argumentacji na opinie Gazety Wyborczej dyskwalifikuje cały przekaz. A co do “prawdziwych narodowców” to wspomnę tylko miałki i rozmyty przekaż medialny Bosaka w wielu sprawach narodowych. Warto też przypomnieć jego wypowiedź sprzed kilku lat, że RN może podjąć rozmowy z neobanderowcami z Ukrainy, bo to też narodowcy. Tak że tego… Kto tu jest prawdziwym narodowcem?

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 17:58
Reply to  Mario

Powołuje się na artykuły wyborczej żeby wskazać jak teraz środowisko narodowe będą postrzegać ludzie z zewnątrz, rozumiesz to? Za to rozmowy z rosjanami którzy zamordowali nam 200 000 osób na mocy operacji Polska to już dla Ciebie nie problem. Rosja okupowała nas po wojnie, mordowała inteligencję i żołnierzy wyklętych, doprowadziła do ruiny gospodarczej.

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:33
Reply to  WarTT

hahahha nie rosja a zydo bolszewia mordowala naszych, jakos w latach 80 bylismy na 8 miejscu na swiecie w produkcji stali i w przemysle ciezkim, a teraz co mamy?
polak harujacy 6 miesiecy w roku na podatki i daniny?

FXY
Gość
FXY
5 lipca 2021 11:45

Cuchniesz tu onuca. Ta “żydo bolszewia” to takie same ufoludki jak “naziści”. Jedni i drudzy mordowali min. Polaków, a “szlachetni” niemcy i “szlachetni” rosjanie nie mieli z tym nic wspólnego , wręcz chcieli im w tym przeszkodzić. Taka narracja tera obowiązuje w tych krajach. Choć kacapy jeszcze nie dojrzały do ekspiacji (i pewnie nie dojrzeją) i ciągle są dumne ze swoich ludobójczych wyczynów. Przestań chlać ten spiryt , to może otrzeźwiejesz.

komes
Gość
komes
7 lipca 2021 10:25
Reply to  FXY

Tak! 🙂 W oficjalnym podręczniku do nauki historii dla niemieckich szkół stoi jak byk, że w tamtym czasie NIemcy były okupowane przez Nazistów. 🙂

komes
Gość
komes
7 lipca 2021 10:23

@matiprawdaciewyzwoli – Jasne! A 1 września 1939 napadło Polskę tajemnicze plemię Nazistów. 🙂 To jest w tym gatunku argument.

Sylwia
Gość
Sylwia
29 czerwca 2021 22:34

Można Jabłonowskiego kochać albo nienawidzić ale jedno trzeba przyznać jest niepowtarzalny.

Damian
Gość
Damian
29 czerwca 2021 23:22

A gdzie to byli wielcy narodowcy w rocznice znowu nie było aury ?
Jak na 100 lecie ?
Kamraci robią piękna robotę chwała im za to.

Pawel
Gość
Pawel
30 czerwca 2021 08:06
Reply to  Damian

Dokładnie. Jabłonowski cudownie zdemaskował całe to towarzystwo warszawskich koncesjonowanych narodowców. Ten artykuł to krzyk rozpaczy przed utratą rządu dusz jaki chce nad narodowcami sprawować warszawka.

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:35
Reply to  Damian

dokladnie wy kurwy media narodowe zostaliscie zdemaskowani, szkoda ludzi i ich energii zeby dalej siedzieli z szabesgojami narodowymi. zostaniecie wycharknieci bo karma jest suka hahahaha

Ania
Gość
Ania
29 czerwca 2021 23:45

Bodakowski, żeby cię szlak trafił za to co wypociłeś ! GNIDO !

Konstanty
Gość
Konstanty
30 czerwca 2021 10:39

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Last edited 6 miesięcy temu by Konstanty
Pawel
Gość
Pawel
30 czerwca 2021 13:27

Nie jestem fanem Jabłońskiego ale was już mam dość .
Popieracie PiS i ukrainizację Polski

Iwona
Gość
Iwona
30 czerwca 2021 14:52

Nie znam autora tego paszkwila, ale gazetą wyborczą zalatuje….stek wyssanych z brudnego palucha kłamstw…marsz był cudny, ponad 5 tys świadomych pieknych ludzi i morze biało-czerwonych flag….

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 18:00
Reply to  Iwona

Na czele z Rosyjską największą na samym przodzie marszu.

Iwona
Gość
Iwona
30 czerwca 2021 18:30
Reply to  WarTT

na czele marszu była kilkumetrowa Polska flaga..nie judź

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 19:25
Reply to  Iwona

Kilka kobiet niosło przed lawetą biało-czerwoną flagę, a za lawetą tam gdzie zaczynał się marsz z hasłem niesionym na białym tle “narodu polskiego wy niepodległość odzyskacie” w rękach człowieka na czele marszu znajdowała się ogromna rosyjska flaga 3 razy większa od sąsiedniej polskiej. Radzę mówić prawdę, a nie bezczelnie kłamać.

Iwona Jeznach
Gość
Iwona Jeznach
30 czerwca 2021 21:34
Reply to  WarTT

Widzę że ci się we łbie całkowicie popierdoliło, jedna osoba szła z ruską, jedna z czeska i ze dwie z niemiecka flaga, przeszkadza ci, to rasistko, to tych osób się personalnie czepnij, …ponad 5 tys ludzi szło z biało-czerwoną flagą głąbie…

WarTT
Gość
WarTT
1 lipca 2021 13:00
Reply to  Iwona Jeznach

Widać, że reprezentujesz sobą rynsztok. 😉

Nie piję Jaboli
Gość
Nie piję Jaboli
7 lipca 2021 16:37
Reply to  Iwona Jeznach

Było was maks. 1000. Wystarczy zobaczyć relację na Youtube. Nie wiem jak można na niej dostrzec 5000 ludzi. No chyba, ze z przechodniami na Nowym Świecie.

Piotr
Gość
Piotr
1 lipca 2021 21:11
Reply to  Iwona

Ale autor widział tylko kilkaset osób. Szkoda strzępić na niego klawiatury.

WarTT
Gość
WarTT
1 lipca 2021 23:36
Reply to  Piotr

W sytuacji gdzie Niemcy zniszczyły nasz kraj, a Rosja okupowała i mordowała kwiat inteligencji oraz bohaterów, a dzisiaj wspólnie poza Polską prowadzą gazociąg według Ciebie obecność tych flag na marszu pamięci Dmowskiego jest czymś normalnym? Fenomenalne “środowisko narodowe” które na sztandarach niesie symbole naszych największych katów…

toJa
Gość
toJa
30 czerwca 2021 15:22

Media Narodowe?.. Pewnie żydowskiego! Panu Jabłonowskiemu możecie tylko buty czyścić, bo cuchnie od was banederyzmem i zydowstem!

Zyta
Gość
Zyta
30 czerwca 2021 16:01

Straszna z was szczujnia, po co się dodatkowo dzielić? Tak się wam podoba obecny ucisk i totalitaryzm, widocznie tak.

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 18:01
Reply to  Zyta

To może pomyśl, że trzeba kierować się rozumem, a nie wejść z deszczu pod rynnę wybierając takich Jabłonowskich.

Iwona Jeznach
Gość
Iwona Jeznach
30 czerwca 2021 21:40
Reply to  WarTT

To się kieruj, zamiast brednie tutaj wypisywać….

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:37
Reply to  Zyta

podoba im sie..ale 5 milionow od PiSdu dla baczkiewicza i calej swity niby narodowej.

Mawors
Gość
Mawors
30 czerwca 2021 18:06

Mości Janie Bodakowski, a te media narodowe, to media którego narodu są?

Piotr
Gość
Piotr
1 lipca 2021 21:16
Reply to  Mawors

Jakoś im nie wygodnie napisać na początku “POLSKIE”

Iwona Jeznach
Gość
Iwona Jeznach
30 czerwca 2021 18:06

Co by kto nie mówił (pisał), jedno jest pewne… 26 czerwca w Warszawie w marszu “Dmowski na Zamek” szła ELITA Narodu Polskiego! Prawdziwi narodowcy, świadomi politycznie , mądrzy, piękni, uśmiechnięci, wolni ludzie! i żaden dziennikarzyna z żadnych mediów narodowych obcego nam narodu tego nie zmieni! CWNP!

WarTT
Gość
WarTT
30 czerwca 2021 18:07

Proszę zwrócić uwagę na obłąkanych zwolenników Jabłonowskiego w komentarzach, zero merytorycznego odniesienia się do treści artykułu tylko absurdalne zarzuty o “kłamstwo” pomimo tego, że są zamieszczone linki do nagrań gdzie Jabłonowski wypowiada takie słowa. Cytowane są fragmenty z gazety wyborczej po pierwsze aby pokazać jak przez zachowania Jabłonowskiego osoby z zewnątrz postrzegają środowisko narodowe, a po drugie żeby nie padł zarzut, że to cytaty z mediów PiSowskich! Przecież zwolennikom Jabłonowskiego powinna podobać się gazeta wyborcza, bo jest prowadzona przez brata stalinowskiego sędziego czyli wasze komunistyczne KAMRACKIE KLIMATY!

Krzysztof X
Gość
Krzysztof X
2 lipca 2021 06:17
Reply to  WarTT

Wystarczyło, że Jabło z Ludwiczkiem powiedzieli a niewolnicy się rzucili : ) Nie oczekuj od niewolnika i ćwierćinteligenta merytorycznego wypunktowania artykułu 😉 To zaślepiona banda wyznawców Jaszczura. Gdyby poszedł rozkaz spalenia czyjegoś domu, to daje sobie rękę obciąć, że by głąby to zrobiły. Mnie martwi jedna rzecz, a mianowicie wszyscy ich traktują jak tylko taki kabaret niegroźny, z którego można się pośmiać. Ale kiedyś oni sami uwierzą, że są na tyle silni, że mogą więcej i posuną się za daleko. Jak było z Hitlerem? Oczywiście nie porównuje tej marnej aktorzyny do Hitlera, choć on sam się w wielu kwestiach na nim wzoruje. Też nikt go nie brał na poważnie, wyśmiewano go, gdy zorientowano się, że na pewne decyzje jest już za późno, zaczęto się do niego przyłączać, pamiętajcie o tym, ku przestrodze

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:39
Reply to  WarTT

nie ma juz czasu na wasza zydowska kulture. prawda jest tylko jedna! i lepszy knajacki jezyk, ale SZCZERY niz wasze pierdolenie pitu pitu smiecie

Tomasz
Gość
Tomasz
7 lipca 2021 22:19
Reply to  WarTT

Oglądam Olszańskiego od 2016 i widziałem prawie wszystko to, co pojawiło się z nim na YouTube. Wyrywanie wypowiedzi bez odniesienia się do całości, wszystkich jego wypowiedzi jest wredną MANIPULACJĄ. Olszański nigdy nie popierał mordowania nienarodzonych, jego pro-“aborcyjna” wypowiedź ma zupełnie inny sens, którego wykładać tutaj nie będę, bo zajęłoby to kilka stron. Zrobił to za mnie dr Sendecki w materiale z dn. 7.07.2021 (kanal “Eugeniusz Sendecki”, od 2:00:00). O Sierowie i Piaseckim Olszański wykładał wielokrotnie – znam tę historię na pamięć, Bodakowski oczywiście nie słyszał, a historykiem zapewnie nie jest, więc plecie głupoty. Skrótowo ujmując, myślę że wielkich ludzi nie da się zamknąć w kilku cytatach, czy nawet zdaniach wyciętych z materiałów YouTube… Olszański jest wybitnym patriotą, historykiem i myślicielem, który całkowicie umyka ciasnemu Bodakowskiego. Bodakowski próbuje zagonić w róg, stosując pseudodziennikarskie chwyty Gazety Wyborczej i tabloidów typu FAKT. ŻENUA

Tadeusz
Gość
Tadeusz
30 czerwca 2021 20:44

Przesłuchałem kilkanaście nagrań z tym niby Jabłonowskim niby Olszańskim i mogę stwierdzić ze to zawodowy aktor zupełnie niezły ,dobrze śpiewa i nieżle interpretuje poezję ale w swerze politycznej w której się kreuje się na wielkiego nieomylnego patriotę przywódcę to jest odrażającym obrzydliwie wólgarnym nędznym aktorzyną i obwiesiem i się dziwię że w warszawie nie ma dzentelmenów co by mu obili jego kuglarski ryj i nauczyli szacunku dla Polskiej Kultury i Polskich Patriotów Jedno jest pewne że tego ciecia Napoleona z pegeeru banuję na YUTUBIE i stwierdzam że jest wiele wartościowych rzeczy interesujących i prawdziwych i nie warto tracić cennego czasu na słuchanie nawiedzonych złych deprawujących ludzi nie mających szacunku dla innych

Piotr
Gość
Piotr
30 czerwca 2021 22:08

Ten artykuł to oszustwo z cytatów wyjętych z kontekstu i zmanipulowanych. Napiszcie lepiej ile wzięliście pieniędzy od PIS-u i systemu?

Abdon Wagman
Gość
Abdon Wagman
1 lipca 2021 16:54

Witam czy rosyjska flaga ma być obiektem nienawiści przez Polaków. Przecież żeby nie Rosjanie to, by nas Niemcy przepuścili przez komin.
Nie widzę problemu w rosyjskiej fladze a Marsz okazał się wielkim sukcesem i myślę że z roku na rok będzie większy bo pora roku jest wspaniała i idea marszu na zamek też jest świetnym pomysłem.
Jeżeli nienawiść do rosyjskiej flagi jest silniejsza od miłości do narodu Polskiego i Romana Dmowskiego to idea marszu na zamek już zwyciężyła.
Teraz jest robiona darmowa reklama w mediach a już niedługo kolejny marsz środowisk narodowych w Warszawie.
Jak widać strategia nie opiera się na pojedynczym marszu lecz conajmnie trzech albo i większej ilości imprez.
Czekam na Wasze media na następnej imprezie pozdrawiam.

WarTT
Gość
WarTT
2 lipca 2021 00:07
Reply to  Abdon Wagman

Rosja okupowała nasz kraj, mordowała inteligencję np. operacja Polska podczas której zamordowano ponad 200 000 Polaków! Rosjanie mordowali, katowali i dokonywali bardziej brutalnych czynów on Niemców o czym wspominał sam Pilecki mówiąc, że Oświęcim przy katowni Rosjan to wakacje… O czym Ty wgl mówisz?

Piotr
Gość
Piotr
1 lipca 2021 21:08

Panie Bodakowski, serio? Cyt:..To, że w marszu osób podczepiających się pod idee narodowe przeszło kilkaset osób…” Serio myślimy o tym samym marszu? Szkoda dalej komentować, jeśli tak wygląda u Pana rzetelność dziennikarska. Nie pozdrawiam.

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:29

Media narodowe jestescie pierdolonym dnem. Wasz baczykiewicz i wy na pasku PISu,kto wzial 5 baniek od rzadu?chyba nie wy co? zwykle jebane szabesgoje! ludzie nie sa tacy glupi jak sie wam wydaje! a za zdrade narodu spotka was ostracyzm, bo niema nic gorszego niz klamstwo i pozerstwo,a wy to wlasnie robicie smiecie bez honoru. artykul na poziome gowno wyborczej.
media narodowe = smiecie bez honoru = sprzedajne kurwy

matiprawdaciewyzwoli
Gość
matiprawdaciewyzwoli
2 lipca 2021 09:48

Takie to wlasnie sa MediaNarodowePolin, kasujecie niewygodne komentarze. Co zabolala was prawda? ze wzieliscie 5 milionow od Pisu?

Andrzej
Gość
Andrzej
2 lipca 2021 21:46

Nie popieram aborcji, która jest morderstwem najbardziej bezbronnej istoty ludzkiej ale popieram Konfederację Targowicką, która była próbą ratowania praw ludności polskiej i Kościoła przed światową masonerią.Była więc Konstytucja prowokacją, — mającą zająć na czas jakiś kraje sąsiednie Rzeczypospolitą, jako zarzewiem buntu w tej części Europy

– aby republika francuska miała szansę przetrwać.

Masoni z pełną premedytacją poświęcili Polskę na ołtarzu rewolucji,

— a to że nazywali siebie „patriotami” — nie oznacza bynajmniej, że nimi byli.

Nawiasem mówiąc, — za swoje polityczne usługi, – równie dzielnie jak „hetmani”, — inkasowali znaczne kwoty — tyle, że od Prus.

To nie Targowica spowodowała drugi rozbiór — (bez tego pretekstu zaborcy mogli się obejść) — sprawiła to Konstytucja.

Jednakże w utrwalonym przekonaniu znakomitej większości Polaków było odwrotnie.

Autorami Ustawy Rządowej oraz Deklaracji Stanów Zgromadzonych byli polscy wolnomularze, — a swoista terminologia zastosowana w nazwie przyszłej, — uchwalonej dla uczczenia Konstytucji świątyni,

„A skoro tak, — skoro konstytucja 3 go maja przez tę ryzykowną reformę przyspieszyła zgubę państwa,

— po cóż jej dzisiaj święcimy pamiątkę?”

Perfidna akcja Prus

Zasadniczy wpływ na ukształtowanie się orientacji antyrosyjskiej już na początku obrad sejmowych, — miała perfidna deklaracja ambasadora Prus, Heinricha Buchholtza,

— odczytana posłom na sesji czwartej w dniu 13 października 1788 roku.

Ambasador oświadczał w imieniu Fryderyka Wilhelma II, — że ewentualne zawarcie sojuszu z Rosją,

— nie służyłoby sprawie bezpieczeństwa i całości Polski, — zostałoby niechętnie przyjęte przez króla Prus, który ostrzegał Polaków przed wplątaniem się w wojnę rosyjsko-turecką, a jednocześnie oferował Rzeczypospolitej możliwość zawarcia sojuszu z Prusami.

W przypadku odtrącenia wyciągniętej do porozumienia dłoni Fryderyka,

— nota wspominała o przykrej ewentualności udzielenia — „skutecznej pomocy prawdziwym patriotom”,

— co wzmocniło prawdziwość pogłosek o podwyższonej gotowości bojowej dziesięciotysięcznego korpusu pruskiego, skoncentrowanego w rejonie przygranicznym.

— „radość patriotów nie miała granic. — Po raz pierwszy od wielu lat, jedno z mocarstw ościennych otwarcie przeciwstawiało się rosyjskiej polityce wobec Polski, — zachęcało naród do zrzucenia jarzma i wystąpiło z propozycją udzielenia pomocy.

P

— Ambasador rosyjski z dnia na dzień stał się przedmiotem bojkotu towarzyskiego.

— Stronnicy królewscy znaleźli się pod gradem najostrzejszych zarzutów w sejmie i obelg na ulicy.

Jawne krytykowanie Rosji — otwierało drogę do popularności, a osobiste ataki na imperatorową uważane były za czyn patriotyczny”

Siłą motoryczną orientacji antyrosyjskiej, — była grupa czołowych masonów polskich, z Ignacym Potockim, Stanisławem Kostką Potockim i Adamem Kazimierzem Czartoryskim na czele, — okrzyknięta mianem „patriotów”.

— Zdecydowali się oni sformułować postulat daleko idących zmian ustrojowych i zabiegać o niepodległość państwa w oparciu o pomoc pruską.

Do grupy tej zgłosił swój akces na początku sejmu Stanisław Małachowski i wielu innych posłów, — a z upływem czasu przekształciła się ona w najsilniejsze stronnictwo polityczne.

Działania „patriotów”, — których ukoronowaniem była Konstytucja 3 Maja
— przyczyniły się do upadku Rzeczypospolitej, a irracjonalna wiara w pomoc pruską okazała się tragiczną pomyłką.

Scypion Piattoli – pisał nam Konstytucję, plany sojuszu z Prusami i oświeceniowe podręczniki;

— fałszywy ksiądz i prawdziwy mason, osobisty sekretarz króla.

„używał tytułu l’abbe (ksiądz) i ubiegał się o godności kościelne (…)

— nie miał jednak nigdy formalnych święceń, — prowadził świecki tryb życia, a pod koniec życia ożenił się. (…)

— w Watykanie miał opinię jakobina i agenta rewolucji ”.

W Polsce był wychowawcą synów P. Potockiego, członkiem warszawskiej loży „Tarcza Północna” (1783),

— a od roku 1784 członkiem Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych KEN, któremu przewodniczył Ignacy Potocki, a sekretarzował ks. Grzegorz Piramowicz.

Przy czym Piattoli był protegowanym księdza Piramowicza, — ten zaś był protegowanym księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego

— (zastępca tzw. wielkiego mistrza polskiej masonerii) — oraz samego „wielkiego mistrza”, Ignacego Potockiego.

Nie popieram aborcji, która jest morderstwem najbardziej bezbronnej istoty ludzkiej ale popieram Konfederację Targowicką, która była próbą ratowania praw ludności polskiej i Kościoła przed światową masonerią.Była więc Konstytucja prowokacją, — mającą zająć na czas jakiś kraje sąsiednie Rzeczypospolitą, jako zarzewiem buntu w tej części Europy

– aby republika francuska miała szansę przetrwać.

Masoni z pełną premedytacją poświęcili Polskę na ołtarzu rewolucji,

— a to że nazywali siebie „patriotami” — nie oznacza bynajmniej, że nimi byli.

Nawiasem mówiąc, — za swoje polityczne usługi, – równie dzielnie jak „hetmani”, — inkasowali znaczne kwoty — tyle, że od Prus.

To nie Targowica spowodowała drugi rozbiór — (bez tego pretekstu zaborcy mogli się obejść) — sprawiła to Konstytucja.

Jednakże w utrwalonym przekonaniu znakomitej większości Polaków było odwrotnie.

Autorami Ustawy Rządowej oraz Deklaracji Stanów Zgromadzonych byli polscy wolnomularze, — a swoista terminologia zastosowana w nazwie przyszłej, — uchwalonej dla uczczenia Konstytucji świątyni,

„A skoro tak, — skoro konstytucja 3 go maja przez tę ryzykowną reformę przyspieszyła zgubę państwa,

— po cóż jej dzisiaj święcimy pamiątkę?”

Perfidna akcja Prus

Zasadniczy wpływ na ukształtowanie się orientacji antyrosyjskiej już na początku obrad sejmowych, — miała perfidna deklaracja ambasadora Prus, Heinricha Buchholtza,

— odczytana posłom na sesji czwartej w dniu 13 października 1788 roku.

Ambasador oświadczał w imieniu Fryderyka Wilhelma II, — że ewentualne zawarcie sojuszu z Rosją,

— nie służyłoby sprawie bezpieczeństwa i całości Polski, — zostałoby niechętnie przyjęte przez króla Prus, który ostrzegał Polaków przed wplątaniem się w wojnę rosyjsko-turecką, a jednocześnie oferował Rzeczypospolitej możliwość zawarcia sojuszu z Prusami.

W przypadku odtrącenia wyciągniętej do porozumienia dłoni Fryderyka,

— nota wspominała o przykrej ewentualności udzielenia — „skutecznej pomocy prawdziwym patriotom”,

— co wzmocniło prawdziwość pogłosek o podwyższonej gotowości bojowej dziesięciotysięcznego korpusu pruskiego, skoncentrowanego w rejonie przygranicznym.

— „radość patriotów nie miała granic. — Po raz pierwszy od wielu lat, jedno z mocarstw ościennych otwarcie przeciwstawiało się rosyjskiej polityce wobec Polski, — zachęcało naród do zrzucenia jarzma i wystąpiło z propozycją udzielenia pomocy.

P

— Ambasador rosyjski z dnia na dzień stał się przedmiotem bojkotu towarzyskiego.

— Stronnicy królewscy znaleźli się pod gradem najostrzejszych zarzutów w sejmie i obelg na ulicy.

Jawne krytykowanie Rosji — otwierało drogę do popularności, a osobiste ataki na imperatorową uważane były za czyn patriotyczny”

Siłą motoryczną orientacji antyrosyjskiej, — była grupa czołowych masonów polskich, z Ignacym Potockim, Stanisławem Kostką Potockim i Adamem Kazimierzem Czartoryskim na czele, — okrzyknięta mianem „patriotów”.

— Zdecydowali się oni sformułować postulat daleko idących zmian ustrojowych i zabiegać o niepodległość państwa w oparciu o pomoc pruską.

Do grupy tej zgłosił swój akces na początku sejmu Stanisław Małachowski i wielu innych posłów, — a z upływem czasu przekształciła się ona w najsilniejsze stronnictwo polityczne.

Działania „patriotów”, — których ukoronowaniem była Konstytucja 3 Maja
— przyczyniły się do upadku Rzeczypospolitej, a irracjonalna wiara w pomoc pruską okazała się tragiczną pomyłką.

Scypion Piattoli – pisał nam Konstytucję, plany sojuszu z Prusami i oświeceniowe podręczniki;

— fałszywy ksiądz i prawdziwy mason, osobisty sekretarz króla.

„używał tytułu l’abbe (ksiądz) i ubiegał się o godności kościelne (…)

— nie miał jednak nigdy formalnych święceń, — prowadził świecki tryb życia, a pod koniec życia ożenił się. (…)

— w Watykanie miał opinię jakobina i agenta rewolucji ”.

W Polsce był wychowawcą synów P. Potockiego, członkiem warszawskiej loży „Tarcza Północna” (1783),

— a od roku 1784 członkiem Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych KEN, któremu przewodniczył Ignacy Potocki, a sekretarzował ks. Grzegorz Piramowicz.

Przy czym Piattoli był protegowanym księdza Piramowicza, — ten zaś był protegowanym księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego

— (zastępca tzw. wielkiego mistrza polskiej masonerii) — oraz samego „wielkiego mistrza”, Ignacego Potockiego.

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
3 lipca 2021 17:41

A ja na ciebie Janek głosowałem. Ogarnij się chłopie bo patrzysz wąskotorowo. Ja śledzę zarówno media narodowe (powinno być POLSKIE MEDIA NARODOWE), wrealu24, ale też śledzę Wojtka Olszańskiego. Każdy z nas nieco może się różnić. Nie jest tak że TYLKO TWOJA WERSJA NACJONALIZMU jest poprawna. Zrozum to.

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
3 lipca 2021 17:52

Dodam że Wojtek Olszański (Jabłonowski) propaguje oddolne odbijanie Polski w małych miejscowościach (sołtys i td) a to genialnie prosty i skuteczny sposób na odzyskanie Polski. Także nawet jeśli w jego innych wywodach jest coś z czym mogę się nie zgodzić to wolę go od jakiegoś grzeczznego i usłużnego USrAelowi Janeczka

Bodzio1488
Gość
Bodzio1488
4 lipca 2021 09:10

Bardzo dobry materiał ukazujący prawdziwe oblicze agenta bądź wariata Jablonowskiego. Brawo Janek!

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
21 października 2021 03:09
Reply to  Bodzio1488

WEŻ SIĘ ROZCIEGNIJ I GŁOWĄ W DRZWI JEB…

Mati
Gość
Mati
4 lipca 2021 09:10

Prawda jest taka że jabłonowski zrobił się więcej niż ci śmieszni onrowcy i inne niby frakcje narodowościowe z kagancami na gebach. Gdzie byliście jak zamykali ludziom restauracje sklepy itp. Nie ma was. Jabłonowski jaki jest taki jest albo potrafił zjednoczyć ludzi, żeby Ci w różnorakich stowarzyszeniach potrafili się przeciwstawić wybrykom obecnej władzy. Nie zrobiliście nic dobrego przez ostatni okres. Was po prostu nie ma, jesteście fikcją. Dlatego nie dziwcie się, że olszański ma tyłu zwolenników, bo jemu się po prostu chce coś zrobić dla Polski. A wasze oceny czy robi źle czy dobrze są nie istotne, bo wy jesteście nie istotni.

Tomasz
Gość
Tomasz
7 lipca 2021 22:07

Medianarodowe, zdejmijcie ten fałszywy i niedopracowany artykuł, inaczej przestaję was wspierać. Autor nie ma pojęcia o historii, liznął temat po powierzchni, odwalił kaszanę na maxa.

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
21 października 2021 01:18

Potem resztę doczytam. Na razie pluję sobe w brodę że głosowałem na ciebie janek, Tfu

Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
21 października 2021 03:04

.

Last edited 2 miesięcy temu by Kacper Jankowski
Kacper Jankowski
Gość
Kacper Jankowski
21 października 2021 03:05

.

Last edited 2 miesięcy temu by Kacper Jankowski
Filip z konopii
Gość
Filip z konopii
15 listopada 2021 12:00

Łgarstwo w czystej postaci, 3 macewy w pełnej krasie.

POLECAMY