Ile reprezentacja Polski zarobiła na Euro 2020? Znamy szczegóły

Euro 2020
Dodano   0
  Loading
Zrzut ekranu.

Polacy zarobili na Euro łącznie 10 mln euro / Fot. You Tube/ TVP Sport pixabay.com

Mistrz Europy za swoje osiągnięcie na turnieju może zarobić nawet 34 mln euro. Polska, po tym jak odpadła z Euro 2020 posiadając jeden punkt w tabeli może liczyć na 750 tys. euro za same wyniki sportowe.
  • UEFA premiuje wyniki sportowe w następujący sposób: 1,5 mln euro za każdą wygraną, 750 tys. euro za remis.
  • Do tej pory tylko trzy drużyny zgarnęły pełną pulę wynagrodzenia za mecze na tej imprezie. Są to Włochy, Belgia i Holandia.
  • Polska łącznie zarobiła na Euro 2020 około 10 mln euro. To 4,5 mln euro mniej niż w 2016 roku.
  • Zobacz także: Kibic reprezentacji Polski nie wytrzymał! Wyrzucił telewizor przez okno

Według zasad UEFA, każde zwycięstwo na turnieju premiowane jest wynagrodzeniem drużynowym w wysokości 1,5 mln euro. Stawka za remis wynosi połowę tej sumy, a więc 750 tys. euro. Za porażkę zawodnicy nie dostają nic. Maksymalną kwotę 4,5 mln zarobiły do tej pory dzięki trzem wygranym tylko Włochy, Belgia i Holandia. Po remisie z Hiszpanią, reprezentacja Polski zarobiła na Euro 750 tys. euro dzięki swoim wynikom sportowym.

Każda z federacji, której reprezentacja znalazła się w 1/8 finału, może liczyć na kolejne dwa miliony euro. Za kolejne etapy premie finansowe będą wyższe.

Za sam awans do turnieju finałowego, związek sportowy każdej z drużyn otrzymał 9,25 mln euro. Po łatwej kalkulacji wychodzi więc, że PZPN na występie Biało-czerwonych podczas mistrzostw Europy 2020 zarobił około 10 mln euro.

Zarobek Polaków podczas Euro 2020 jest o 4,5 mln euro niższy niż w 2016 roku. Wówczas reprezentacja Polski zarobiła za swoją grę 14,5 mln euro. Podczas mistrzostw Europy we Francji, Polacy dotarli aż do ćwierćfinału rozgrywek. Wtedy udział w imprezie europejska centrala wyceniła na 8 mln euro, a polscy piłkarze zarobili na murawie dodatkowe 6,5 mln.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY