“Polska Na Nowo”. Konfederacja przedstawi program po lockdownie. Znamy datę konwencji

Dodano   4  
  Loading
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Konfederacja zapowiedziała wczoraj, że 4 lipca zostanie zorganizowana konwencja programowa. "Polska Na Nowo" ma zaproponować Polakom wiele prostych i długo oczekiwanych rozwiązań gospodarczych. Program ten ma naprawić Polskę po działaniach PiS w dobie epidemii koronawirusa.
  • Podczas wczorajszej konferencji prasowej polityków Konfederacji została ogłoszona konwencja programowa, która odbędzie się 4 lipca na warszawskim Placu Rydza-Śmigłego
  • Program “Polska Na Nowo” posiada 5 istotnych działów, które oferują szereg rozwiązań gospodarczych i społecznych
  • Politycy Konfederacji chcąc wyróżnić się na tle PO i PiS, oferuje otwartą konwencję programową dla wszystkich swoich sympatyków
  • Zobacz także: Dobre wieści z Rady Europejskiej. Polska w zielonej strefie

Konfederacja zapowiedziała program “Polska Na Nowo”

Podczas prezentacji programu “Polska Na Nowo” politycy Konfederacji omówili istotne kwestie, które będą kontrargumentem dla rządowego programu “Polski Ład”. Konfederacja zaproponuje kilka rozwiązań dla polskiej energetyki, która ma zostać przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przekształcona w ekstremalnym tempie w proekologiczny system.

Obecny stan naszego państwa jest zły, jest kiepski. Energia narodu, wysiłek i praca, którą naród wkłada, żeby poprawić swoje warunki materialne jest niestety źle zarządzana, źle obsługiwana przez państwo polskie, a projekty, które stawia rząd, nie odpowiadają na wyzwania XXI wieku. (…) “Polska na Nowo” to hasło, ale też pewna idea, z którą idziemy. 4 lipca rozpoczynamy promowanie naszego programu, naszej alternatywy dla slajdów Nowego Ładu. 

– powiedział prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, omawiając kwestie energetyczne.

Kończy się pandemia, skończył się lockdown, to jest czas na to, żeby dyskutować o tym, w jaki sposób po tym lockdownie się odbić. Po tym jak zmarnowaliśmy rok w życiu gospodarczym, w życiu społecznym i w jaki sposób nadać nową energię Polsce w tym okresie popandemicznym. Takiej odpowiedzi nie usłyszymy ze strony lewicy czy ze strony Platformy. Tam panuje pod względem merytorycznym i programowym całkowite wyjałowienie. Ze strony PiS zobaczyliśmy Polski Ład, w którym populizm miesza się z ogólnikami i slajdami. 

– stwierdził z kolei skarbnik Konfederacji, Michał Wawer.

Konwencja inna niż wszystkie!

Zgodnie z zapowiedziami Konfederacja przygotowała pięć działów obejmujących najważniejsze obszary publiczne, które ucierpiały w ramach rządowej walki w czasie epidemii koronawirusa. Zdaniem polityków tej formacji, “Polska Na Nowa” zaoferuje Polakom wiele rozwiązań, usprawniających działanie państwa polskiego i krajowej gospodarki. Ma to być skuteczna odpowiedź na założenia programowe “Polskiego Ładu”, który został stworzony przez Prawo i Sprawiedliwość we współpracy z Komisją Europejską w ramach Funduszu Odbudowy, który odpowiada za większość zaproponowanych tam inwestycji.

Konfederacja konwencję programową zaplanowała na 4 lipca. Zdaniem dyrektora biura prasowego tego ugrupowania, w przeciwieństwie do podobnych wydarzeń organizowanych przez PiS oraz PO, będzie to spotkanie całkowicie otwarte dla sympatyków oraz osób chcących spędzić aktywnie czas wolny.

4 lipca – konwencja programowa Konfederacji. To będzie wydarzenie, którego jeszcze nie było. Nie, zamknięte spotkanie polityków PiS, nie, zamknięte debaty działaczy Platformy, tylko olbrzymie wydarzenie w Warszawie, na które będzie mógł przyjść każdy. 

– zapowiedział Tomasz Grabarczyk.

Z racji tego, że konwencja programowa odbędzie się w niedzielę 4 lipca, działacze Konfederacji przygotowali dla swoich sympatyków kilka niespodzianek. Korzystając z urokliwego Parku Rydza -Śmigłego, zostaną postawione stoliki oraz kuchnia polowa w postaci foodtrucków, a dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji.

Media Narodowe, Konfederacja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
zdzicho
Gość
zdzicho
18 czerwca 2021 22:24

Przy okazji głosowania na kandydatów na RPO widzieliśmy co to za ziółka ci KORfederaci. To nie są ‘politycy’, którym oddałbym za przeproszeniem ster rządów czy czegokolwiek innego.

Piotr
Gość
Piotr
19 czerwca 2021 16:12
Reply to  zdzicho

No raczej żaden socjalista czy komunista nie zagłosuje na Konfederację. Głosują na nich ludzie świadomi skąd się bierze pieniądz i jak działa ekonomia. Dla zwykłego “Kowalskiego” to za wysokie, póki co, progi.

zdzicho
Gość
zdzicho
19 czerwca 2021 18:13
Reply to  Piotr

To są progi w sam raz dla Rappaportów und Goldsteinów. Stąd własnie nazwa, którą im przypisałem, KORfederacja.

Szef koła poselskiego KORfederacji przeprosił za t
Gość
Szef koła poselskiego KORfederacji przeprosił za t
19 czerwca 2021 17:54

Wniosek? To małe Kazie a nie politycy. Poznać ich po ich osobistych dokonaniach, dwie czołowe postacie, Winnicki i Bosak to ludzie bez wykształcenia, nawet własnych spraw nie doprowadzili do końca.

POLECAMY