Stonoga otrzyma zarzut wyłudzenia nieruchomości wartych 5,5 mln zł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Stonoga usłyszy dziś zarzuty

Zbigniew Stonoga / Fot. Wikimedia Commons

Znany polski biznesmen, Zbigniew Stonoga usłyszy dziś zarzut wyłudzenia nieruchomości o wartości 5,5 mln zł. Chodzi o sprawę z 2011 roku, kiedy to Stonoga miał wyłudzić majątek od zadłużonego małżeństwa. Na dziś zaplanowane jest przesłuchanie podejrzanego w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

  • Stonoga został przetransportowany do Polski 2 czerwca z Holandii.
  • Finałem akcji poszukiwawczej jest pierwsze przesłuchanie podejrzanego, do którego dojdzie 9 czerwca w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.
  • Głównym oskarżeniem jest oszustwo na 5,5 mln zł, którego miał dopuścić się Stonoga na przełomie 2010 i 2011 r.
  • Zobacz także: Obama ostro o Polsce. Jest odpowiedź premiera Morawieckiego

Stonoga przyleciał do Polski 2 czerwca z Holandii. Aż 7 różnych listów gończych zostało wystawionych w jego poszukiwaniu przez prokuratury z różnych regionów kraju. Finałem akcji poszukiwawczej jest pierwsze przesłuchanie podejrzanego, do którego dojdzie 9 czerwca w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Stonoga usłyszy zarzut wyłudzenia nieruchomości

Informacje potwierdza rzecznik Prokuratury Regionalnej mówiąc, że 9 czerwca oskarżony zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Prawdopodobnie usłyszy również zarzut wyłudzenia nieruchomości o wielkiej wartości.

Głównym oskarżeniem jest oszustwo na 5,5 mln zł, którego miał dopuścić się Stonoga na przełomie 2010 i 2011 r. Chodzi o sprawę zadłużonego małżeństwa, które wystawiło na sprzedaż nieruchomości w okolicach Ostrołęki oraz Przasnysza. Rzeczona para znalazła się w trudnej sytuacji finansowej po zadłużeniu ich biznesu wobec banku, kontrahentów i ZUS. Prowadzili działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą paliw i gazu. Stonoga usłyszy nie tylko zarzut wyłudzenia nieruchomości. Prokuratura Regionalna w Lublinie podejrzewa go o przywłaszczenie kwoty ponad 927 tys. zł przekazanych Fundacji im. Zbigniewa S. przez jej przez darczyńców na cele charytatywne.

Zbigniew Stonoga wyłudził nieruchomość?

Do kupna nieruchomości zgłosił się Zbigniew Stonoga, który początkowo wyraził chęć zakupu tylko części nieruchomości i spłaty tylko części długu małżeństwa. Finalnie zadeklarował on wolę kupna wszystkich nieruchomości. Podejrzany miał spłacić zaległości finansowe małżeństwa.

Wpłacił on 50 tys zł. w gotówce w dniu zakupy działek o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł.

7 stycznia 2011 r. w kancelarii notarialnej w Warszawie Zbigniew S. podpisał zobowiązanie do przejęcia długów o łącznej wysokości 3 mln 331 tys. 405 zł i uregulowanie go w zamian za przeniesienie na rzecz należącej i zarządzanej przez niego spółki wspomnianych wcześniej nieruchomości.

Prokuratorzy zajmujący się tą sprawą uważają, że oskarżony celowo wprowadził w błąd właścicieli nieruchomości. Twierdzą, że podejrzany zdawał sobie sprawę z dodatkowych regulacji dotyczących podpisanego przez niego dokumentu.

Postępowanie przeciwko S. wznowiono w 2019 r. Wcześniej, w 2013 r. prokurator umorzył je z uwagi na brak wystarczających dowodów, które pozwalałyby na przedstawienie zarzutów.

tvp,info, polsatnews.pl

POLECAMY