Rasizm w USA. Starsza Azjatka zaatakowana na ulicy przez… czarnoskórego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chinatown, Azjatka zaatakowana przez czarnoskórego

Rasistowski atak na Azjatkę w Chinatown / Fot. Twitter

Skierowany przeciwko Azjatom rasizm staje się coraz większym problemem w USA. Azjaci coraz częściej padają ofiarami czarnoskórych przestępców.

Ruch Black Lives Matter zrobił przez ostatni rok wszystko, by przedstawić czarnoskórą społeczność jako ofiary systemowego rasizmu. Zdaniem ruchu, rasizm w USA dotyka głównie, jeśli nie jedynie, Afroamerykanów. Najbardziej rasistowscy mieliby być, rzecz jasna, biali. Ostatnie przypadki ataków rozsianych po całym kraju pokazują jednak, iż czarnoskórzy sami dopuszczają się rasistowskich ataków. Rosnącym problemem w USA staje się agresja wymierzona w Azjatów.

W nowojorskim Chinatown 55-letnia Azjatka została zaatakowana przez czarnoskórego mężczyznę. Nagrania pokazują, iż podejrzany uderzył ją w twarz, niesprowokowany. Ofiara przechodziła w pobliżu kawiarni w chińskiej dzielnicy. Uderzenie sprawiło, że kobieta upadła na ziemię. Policja aresztowała mężczyznę i zabrała go do szpitala, w celu oceny jego poczytalności. NYPD ma zbadać sprawę pod kątem “przestępstwa popełnionego z nienawiści”. W samym Nowym Jorku ataki na Azjatów wzrosły o 150% w 2020 roku. “Jest to kolejny incydent w serii przerażających ataków na wielu azjatyckich Amerykanów występujących w całym kraju” – zaznacza Post Millennial.

Post Millennial

POLECAMY