Chrześcijańska szkoła zmienia maskotkę, Krzyżowiec “politycznie niepoprawny”: “Reprezentuje wojnę, przemoc i rasizm”

Dodano   0
  Loading

/ Fot. Twitter

Chrześcijańska szkoła w Valparaiso zmienia swoją maskotkę, ponieważ figura średniowiecznego rycerza-krzyżowca okazała się “niepoprawna” i może “obrażać uczucia”. Rycerz ma rzekomo “reprezentować wojnę, przemoc i rasizm”.

  • Coraz więcej drużyn sportowych zmienia swoje logo i maskotki na “poprawne politycznie”.
  • Prywatna, chrześcijańska szkoła zdecydowała o zmianie swojej, będącej krzyżowcem.
  • Rycerz został okrzyknięty “niepoprawnym politycznie”.
  • Coraz więcej osób zaczęło domagać się usunięcia go, jako “ksenofobicznego” i wzywającego do przemocy.
  • Przeczytaj również: Stracił pracę, ponieważ odmówił zdjęcia krzyża z szyi

Valparaiso University to prywatna szkoła chrześcijańska, stowarzyszona z Kościołem Luterańskim, znajdująca się nieopodal Chicago. Założono ją w 1859 roku, gdy nikomu jeszcze przez myśl nie przeszły możliwe szalone standardy politycznej poprawności. W 1942 roku maskotką szkoły okrzyknięto “Crusadera”, jako “hołd dla chrześcijańskich krucjat do Ziemi Świętej między XII a XIV wiekiem”. W czwartek szkoła ogłosiła, iż pójdzie z duchem czasu i pozbędzie się szkolnej maskotki, jak również zmieni nazwy wszystkich drużyn sportowych.

Wszystko przez absurdalne założenia politycznej poprawności, która nie akceptuje wizerunku średniowiecznego rycerstwa. Dotychczas bowiem maskotką szkoły był krzyżowiec, uczestnik krucjat. Współcześnie bowiem walka rycerzy posiada… “negatywne konotacje”. Pełniąca obowiązki prezesa szkoły, Colette Irwin-Knott, przewodnicząca związku studenckiego, poinformowała we wspólnym oświadczeniu, że “krzyżowcy mają obecnie negatywne konotacje i nie reprezentują już szkolnych wartości”.

Irwin-Knott, z tejże właśnie chrześcijańskiej placówki wskazała, iż rycerze mogą źle się kojarzyć, a ich zachowanie mogłoby wywołać w uczniach agresję i chęć do prześladowań religijnych. “Może się to wiązać z agresywnym religijnym uciskiem i przemocą” – przekonuje kobieta. Społeczna niechęć do rycerza nastąpiła po serii protestów Black Lives Matter. Wówczas to na Facebooku utworzono grupę, która postulowała usunięcie maskotki. „Krzyżowiec reprezentuje wojnę, przemoc, rasizm, ksenofobię i przymusową asymilację – jeden z najciemniejszych okresów w historii chrześcijaństwa” – napisano na grupie. Jednocześnie zaapelowano o zamianę rycerza na “coś bardziej dostosowanego do dzisiejszych standardów”, na co szkoła skwapliwie przystała.

“Maskotki mają ukazywać ducha naszej szkoły, a nie symbolizować niczego negatywnego. Wielu uczniów martwi się, jak krzyżowiec wpływa na postrzeganie nas przez innych” – poinformowała z kolei Kaitlyn Steinhiser z samorządu. Jej zdaniem, szkoła powinna dostosować się do współczesych stanardów i odrzucić “mroczną historię”. “Valpo jest i zawsze była instytucją opartą na wierze i chcemy mieć pewność, że nasza symbolika jest zgodna z naszą wiarą i przemawia do podstawowych wartości wiary luterańskiej. W Valpo staramy się szukać prawdy i pielęgnować nadzieję. Nie wierzymy, że krzyżowiec symbolizuje te wartości” – podkreśliła Irwin-Knott.

Jak informuje szwedzki Samnytt.se, “przed 1942 rokiem szkolna drużyna sportowa nosiła nazwę Ułani, na cześć polskiej lekkiej kawalerii. Według Wikipedii nazwa została zmieniona po debacie, w której ustalono, że Polacy byli nazistami. W 2021 roku przyszła kolej na krzyżowców”. Krzyżowiec nie jest zatem pierwszą ofiarą politycznej poprawności w chrześcijańskiej szkole.

Samnytt.se, NY Times

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY