REKLAMA

Bydgoszcz: Kobieta wyrzuciła psa przez okno z 10 piętra

REKLAMA

W czwartek w Bydgoszczy doszło do zdarzenia, w którym ucierpiało zwierzę domowe. 38-letnia kobieta wyrzuciła przez okno psa. Nie przeżył on jednak upadku z 10. piętra. Policja zatrzymała podejrzaną, a przy badaniu alkomatem wyszło ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Około 21:20 w czwartek doszło do tragicznego zdarzenia. 38-letnia mieszkanka Bydgoszczy została zatrzymana przez miejscową policję. Kobieta jest podejrzana o zabicie zwierzęcia domowego.

Zobacz także: Niemcy: odsłonięto pomnik Lenina. Zychowicz: ,,Hańba”

Funkcjonariusze policji otrzymali tego dnia, że przy ul. Czartoryskiego koło jednego z bloków mieszkalnych na płycie chodnikowej leży martwy pies. Jak ustalono został on wyrzucony przez balkon, z mieszkania znajdującego się na 10. piętrze. Zwierzę nie miało szans przeżyć upadku z tak dużej wysokości.

„Nietrzeźwa kobieta, w obecności swoich dzieci, najpierw mocno ściskała psiaka tak, że ten skomlał i próbował się wyrwać z opresji, a moment później wyszła z nim na balkon i z premedytacją wyrzuciła z 10 piętra. Zwierzę upadku nie przeżyło” – poinformowała bydgoska policja.

Przy zatrzymaniu kobiety, policjanci przebadali ją za pomocą alkomatu. W wydychanym przez siebie powietrzu urządzenie wykryło ponad dwa promile alkoholu. Po aresztowaniu podejrzanej, dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny.

Za ten czyn grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Oprócz tego wszczęto przeciwko niej postępowanie, za niewłaściwe sprawowanie się dziećmi.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze