Francuska armia regularnie infiltrowana przez dżihadystów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Francuska armia jest regularnie infiltrowana przez dżihadystów – szokujące dane podane są w Raporcie Centrum Analiz Terroryzmu pt. Wojsko i Dżihad.

“Raport Centrum Analiz Terroryzmu pt. Wojsko i Dżihad mrozi krew w żyłach. Armia francuska, którą uważano za oszczędzoną przez raka dżihadu, jest w rzeczywistości regularnie infiltrowana przez wroga” – podaje na Twitterze Adam Gwiazda.

“W raporcie parlamentarnym wymieniono ok. 30 b. żołnierzy, którzy dołączyli do dżihadu w 2012-2013 roku. Autorzy raportu zebrali 23 zidentyfikowane przypadki b. żołnierzy w organizacjach terrorystycznych (głównie ISIS) lub zaangażowanych w projekty ataków terrorystycznych.” – dodaje Gwiazda.

Ich szkolenie wojskowe w zakresie posługiwania się bronią, materiałami wybuchowymi i technikami walki jest głównym atutem wroga. Armia „stanowi strategiczny cel rekrutacyjny dla grup terrorystycznych”, a byli żołnierze „stanowią niepodważalne aktywa dla tych grup”.

“Z tych 23 dżihadystów, którzy nosili mundur przez kilka miesięcy lub kilka lat, jest wielu konwertytów (nieco poniżej tuzina). 10 służyło w jednostkach elitarnych: Legia Cudzoziemska, spadochroniarze, komandosi, spadochroniarze piechoty morskiej, piechota morska etc.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY