REKLAMA

Podgórna i Jurkiewicz: Rola kobiet w polityce zwiększa się [WIDEO]

REKLAMA

Gośćmi w Mediach Narodowych były dwie działaczki Partii KORWiN, Gabriela Jurkiewicz oraz Młodzieży Wszechpolskiej, Ewelina Podgórna. W dzisiejszym programie mówiły o zwiększającej się roli kobiet w polityce oraz o ochronie życia ludzkiego od poczęcia.

Gabriela Jurkiewicz oraz Ewelina Podgórna powiedziały w programie Mediów Narodowych, że zwiększa się rola kobiet w polityce. Przewidują one w przyszłości większą ich liczbę w parlamencie czy na scenie politycznej, ponieważ zachodzi proces coraz szerszej edukacji oraz zaangażowania się w tym zakresie.

Podgórna: We Lwowie czuć polskość na każdej kamienicy [WIDEO]

„Kobiety, które już są w polityce uodporniły się na pewien stopień stresu. To nie jest tak, że wchodzą kobiety wrażliwe, nie radzące sobie z opinią publiczną czy z sytuacjami stresowymi. Aby działać w polityce i w niej funkcjonować trzeba być po prostu odpornym” – oceniła Gabriela Jurkiewicz.

Pochodząca z Lwowa Ewelina Podgórna działająca w Młodzieży Wszechpolskiej, opowiedziała o szykanowaniu i groźbach ze strony Ukraińców po tym jak wystąpiła w Mediach Narodowych – „Dopiero trzy tygodnie temu mogłam odwiedzić rodzinę. Gdy poszłam raz do kościoła to ludzie, krzywo na mnie patrzyli i nawet nie witali się jak dotychczas. (…) Mimo gróźb i szykan chcę dalej działać”.

Całość wywiadu można obejrzeć w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze