Reprywatyzacji ciąg dalszy. Były kierownik warszawskiego ratusza zatrzymany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

CBA na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało kolejne trzy osoby. Wszystko w związku z nieprawidłowościami przy warszawskich reprywatyzacjach nieruchomości.

Ewa Bialik – rzecznik Prokuratury Krajowej powiedziała, że jedną osób jest były dyrektor w warszawskim ratuszu. Dwie pozostałe to osoby powiązane z Mirosławem B., warszawskim przedsiębiorcą i handlarzem roszczeń do nieruchomości.

Wrocławski sąd aresztował go 28 lutego.

Ogólnie rzecz biorąc, Mirosław B. jest podejrzany między innymi o korupcję w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji.

“Tym dwóm osobom mają zostać przedstawione zarzuty podejmowania działań mających na celu utrudnienia postępowania przygotowawczego, aby jeden z podejrzanych uniknął odpowiedzialności karnej” – komentuje rzecznik.

Przedstawiony wyżej Mirosław B. pierwsze zarzuty w śledztwie reprywatyzacji usłyszał na początku lutego. W trakcie śledztwa, w marcu wrocławska prokuratura postawiła mu kolejne dwa. Jeden o charakterze korupcyjnym i drugi o współudziału w przestępstwie niedopełnienia obowiązków przez warszawskich urzędników.

Co więcej, podejrzany jest również o to, że wręczył byłemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakubowi R. 2 mln zł.

Zdaniem prokuratury w zamian Jakub R. miał wydać korzystną decyzję o użytkowaniu wieczystym nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 63.

Ponadto, śledczy zarzucili też B., że wręczył 30 tys. zł łapówki. Łapówkę miał przyjąć zatrudniony na stanowisku głównego specjalisty ds. nieruchomości w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jackek W.

W wyniku czego W. miał niezgodnie z prawem poprowadzić postępowanie administracyjne w sprawie nieruchomości przy ulicy Mokotowskiej 40 i Emilii Plater 15.

tvp.pl/Twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY