Marokańczyk skazany przez polski sąd za powiązanie z ISIS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd okręgowy w Katowicach skazał na 3 lata i 8 miesięcy więzienia osobę przynależącą do Państwa Islamskiego. Marokańczyk Mourad T. może odwołać się jeszcze od wyroku do Sądu Apelacyjnego, gdyż kara więzienia nie jest prawomocna.

Marokańczyk został zatrzymany w Rybniku ponad rok temu w związku z podejrzeniem o bliską współpracę z groźnym terrorystą Abdelhamidem Abaaoudem z ISIS, który został zabity w 2015 roku przez francuską policję.

Czytaj więcej: Profanacja w Katowicach! Zdewastowano krzyż i figurę Jezusa

Prokurator Paweł Leks domagał się wyższej kary więzienia dla podejrzanego w wysokości 6,5 roku. Odpowiednio 5 lat za udział w ISIS oraz od 8 do 10 miesięcy za zarzuty mniejszego kalibru. Chodzi o posiadanie niewielkiej ilości narkotyków oraz podróżowanie po Europie fałszywym paszportem.

Obrońca Marokańczyka mecenas Krzysztof Młodzik wnioskował oczyszczenie z zarzutów współpracy z ISIS. Przekonywał, że jego klient nie należy do tej organizacji.

Podobnie zeznawał sam Mourad T. przysięgając przed sądem. Obrona nie kwestionowała innych zarzutów i proponowała skazanie na karę grzywny lub umorzenie postępowania.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY