Amnesty International o Izraelu: Wykorzystuje antysemityzm do “zbrodni wojennych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amnesty International w ostrych słowach o Izraelu, który oskarżył organizację o antysemityzm: “Izrael próbuje w ten sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od swoich “zbrodni wojennych”.

Amnesty International opublikowało specjalny raport, w którym poruszono temat izraelskiej branży turystycznej. AI wezwała do bojkotu witryn turystycznych, hotelowych i wynajmu cztery portale do rezerwacji miejsc hotelowych: Airbnb, Booking.com, Expedia oraz TripAdvisor.

Bojkot miałby obejmować żydowskie miejsca na Starym Mieście w Jerozolimie, Ścianę Płaczu i Wzgórze Świątynne i święte miejsca judaizmu.

Do raportu odniósł się minister stosunków strategicznych, Gilad Erdan. Stwierdził, że organizacja, której celem miało być zapobieganie naruszeniom praw człowieka stała się liderem kampanii antysemickiej. Sam dokument określił oburzającą próbą zniekształcania faktów, negowania żydowskiego dziedzictwa i delegitymizacji Izraela.

AI zdecydowała się ponownie skomentować działania Izreala, tym razem odniosła się do słów Erdana. Według nich oskarżenia o antysemityzm są rażącym podżeganiem opartym na kłamstwach, oszustwach i zniekształceniach, które łatwo obalić i które mają na celu odwrócić dyskusję od tematu, jakim są zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka wobec Palestyńczyków na okupowanych terytoriach.

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka zapowiada, że opublikuje “czarną listę” firm, które prowadzą interesy z Izraelem (na terenach poza granicami z 1967 roku). Sprawa wywołuje dużo kontrowersji wśród izraelskich polityków.

kresy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY