Wpadka Rosjan – innowacyjny robot okazał się mężczyzną w kostiumie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YT

Rosjanie pochwalili się światu innowacyjnym robotem “Borysem”. Okazało się jednak, że w rzeczywistości był to mężczyzna przebrany za nowoczesną maszynę. 

Robot został przedstawiony na forum „ProjeKTOrija”. Rosyjskie media nadawały entuzjastyczne reportaże z tego wydarzenia, a maszynę nazwano najnowocześniejszą na świecie oraz “cudem rosyjskiej inżynierii”.

Media obiegły również filmiki, na których widać jak maszyna liczy, mówi, czy też dzieli się ze zgromadzonymi gośćmi swoimi marzeniami. Rosyjska telewizja wypuściła specjalny materiał poświęcony robotowi. “Borys” zdradził podczas występu, że chciałby rysować i komponować muzykę.

Mimo, że robot zachwycił gości forum to po opublikowaniu filmików internauci zaczęli kwestionować wiarygodność robota. Zwracano uwagę na kostium, na którym nie było widać czujników, czy też na zachowanie podczas jego występu – maszyna wykonywała zbyt dużo zbędnych gestów.

Internauci odkryli również, że taki sam kostium można kupić za około 4 dolary – przebranie nazywa się “Robot Alosza” i został zaprojektowany dla dzieci. “MBCH Media” opublikowały zdjęcia, na których widać jak mężczyzna ubiera się w kostium przed wyjściem “robota” na scenę forum.

rp.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY