Tusk przed komisją ds. Amber Gold już w przyszłym tygodniu. Jest dokładny termin przesłuchania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Sejmu wynika, że do przesłuchania byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold ma dojść już za niespełna tydzień – w poniedziałek 5 listopada o godz. 10. Tusk zapowiedział, że stawi się przed posłami, jeśli pozwoli mu na to jego kalendarz.

Donald Tusk będzie ostatnim świadkiem przesłuchiwanym przez komisję ds. Amber Gold. Data jego przesłuchania była już kilkakrotnie przesuwania; pierwotnie miał odpowiadać na pytania już 2 października. Potem przewodnicząca komisji Małgorzata Wasserman poinformowała, że przesłuchanie zostanie przesunięta na 5 listopada, bo jako kandydatka na prezydenta Krakowa nie chce zarzutów, które będą mówiły o używaniu sprawy Amber Gold w samorządowej kampanii wyborczej.

Czytaj także: To już pewne! Tusk nie stawi się w środę w prokuraturze

Sam Donald Tusk przed kilkoma tygodniami zapowiedział, że nie jest pewny swojego kalendarza, Ale wiele na to wskazuje, że uda mi się tak ułożyć kalendarz, żeby na to zaproszenie odpowiedzieć pozytywnie.

Nie jest tak prosto, bo to się ciągle zmieniało, terminy zaproponowane przez panią Wassermann, ale ja znam swoje obowiązki, więc na pewno nie będę unikał. Jeśli kalendarz pozwoli, a pracuje nad tym, to będę 5 listopada – mówił.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY