Brytyjski minister porównał UE do Związku Sowieckiego: Nie będziemy jedynym więźniem, który chce zbiec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

W przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Partii Konserwatywnej w Birmingham, min. Jeremy Hunt ostrzegł Brukselę przed odrzuceniem „przyjaznej ręki” oferowanej przez Theresę May. Hunt w lipcu zastąpił na stanowisku ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Wcześniej, od 2012 r. był ministrem zdrowia. Dodatkowo kierował pracami rządu związanymi z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Wygłosił jednocześnie w niedzielę wezwanie do jedności w partii torysów, przestrzegając iż dalszy podział w łonie Partii Konserwatywnej może doprowadzić do złego Brexitu, Brexitu wg Corbyna (lidera Partii Pracy – przyp. red.) czy w ogóle uniemożliwić Brexit.

Pomimo bycia zwolennikiem pozostania w UE podczas referendum w 2016 r., Hunt stwierdził iż teraz głosowałby za wyjściem ze względu na „arogancję” eurokratów podczas negocjacji z przedstawicielami jego kraju.

Czytaj także: Farage do Junckera: Chodzi wam przede wszystkim o centralizację: władzę, władzę, władzę!

Chciałbym stwierdzić jedną rzecz na temat tych rozmów: nigdy nie powinni się mylić brytyjskiej grzeczności ze słabością. Jeśli postawi się Wielką Brytanię pod presją, nie uginamy się, ale walczymy. Karanie Wielkiej Brytanii za Brexit jest reagowaniem na symptomy a nie przyczyny problemu, którym jest porażka elit politycznych w Europie wobec obaw ws. migracji (…) „Co stało się z pewnością siebie i ideałami europejskiego marzenia? UE została utworzona po to, by chronić wolność. To Związek Sowiecki powstrzymywał ludzi przed wyjazdem (…) wnioski, jakie wyciągamy z historii są oczywiste: jeśli zmieni się Unię Europejską w więzienie, to pragnienie jego opuszczenia nie zmniejszy się, ale wzrośnie. A my nie będziemy jedynym więźniem, który chce zbiec.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY