Krzysztof Bosak staje w obronie narodowców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

 7 sierpnia gościem w programie “Raport” na antenie Superstacji zaprotestował przeciwko szerzeniu nienawiści wobec narodowców, którego dopuścili się prof. Zbigniew Mikołajko i red. Jakub Wątły na antenie wspomnianej telewizji. 

Prof Mikołajko nazwał organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego i jego uczestników zwierzętami, zaś red. Wątły sugerował “wyrywać płyty chodnikowe, rozbijać na łbie po prostu”. Red Wątły dopytywał:

– Wczoraj to zwierzęta wyszły na ulicę (…) Nie obrażajmy zwierząt, przepraszam wszystkie zwierzęta (…)
Wczoraj na ulice Warszawy (…) wyszli ludzie, którzy z pamięcią Powstania Warszawskiego, Powstańców, dwustu tysięcy niewinnych ludzi, nie mają nic wspólnego. Więcej, plując, co roku w twarz żyjącym jeszcze Powstańcom (…) dlatego, że ta władza schlebia najniższym instynktom (…) Z perspektywy dwudziestolecia wojennego co trzeba było zrobić? Lać tych (…), wyrywać płyty chodnikowe, rozbijać na łbie po prostu. Tak neleżało robić profesorze?

Profesor Mikołajko nie zaprotestował na słowa red. Wątłego.

Na te skandaliczne słowa wiceprezes Ruchu Narodowego zaapelował podczas programu do władz stacji, by ta nie emitowała takich rzeczy nie tylko w odniesieniu do narodowców, ale także do innych grup społecznych.Krzysztof Bosak w dalszej części programu odniósł się do bieżących tematów politycznych.

Wśród nich była skandaliczna akcja działaczy Komitetu Obrony Demokracji, która polegała na zakładaniu na pomniki wielkich Polaków koszulek z napisem “Konstytucja”.

Ponadto Krzysztof Bosak odniósł się do respektowania wolności obywatelskich oraz uzasadnienia Ewy Gawor o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego.

źródła: ruchnarodowy.net, tysol.pl, twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY