Węgry ogłosiły, że nie podpiszą Światowego Paktu w sprawie Migracji!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto / Fot. screen youtube

„Węgry oficjalnie zgłosiły Organizacji Narodów Zjednoczonych wystąpienie z procesu przyjmowania Światowego Paktu w sprawie Migracji” – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.

Szijjarto oświadczył, że nie istnieją szansę na uzyskanie porozumienia pomiędzy Węgrami a ONZ w sprawie migracji. Polityka migracyjna prowadzona przez Budapeszt jest bowiem prosta: „żadnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, Dalekiej Azji i Afryki”. – Żaden globalny plan nie zmieni naszego stanowiska – podkreślił węgierski polityk.

Według Szijjarto ONZ błędnie zakłada, że migracja jest zjawiskiem „nieuniknionym, dobrym i godnym wsparcia”. Zdaniem węgierskiego rządu „jest ona zjawiskiem złym i niebezpiecznym dla Węgier i dla całej Europy”. – Stąd też odmienne wnioski: według ONZ do migracji należy zachęcać, a według Węgier trzeba ją powstrzymać – tłumaczył. Dodał, że „według Węgier wymiana ludności kontynentów jest sprzeczna z naturą i dlatego globalny pakt powinien się skupić raczej na powstrzymaniu migracji a nie na jej wspieraniu”.

13 grudnia 2017 roku państwa członkowskie ONZ, poza USA, uzgodniły tekst Światowego Paktu w sprawie Migracji. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że ma on sprawić, by migracja była „bezpieczna, uporządkowana i uregulowana”. Dodał, że Pakt jest niewiążący, ale stanowi „bezprecedensowy krok ku rozszerzeniu współpracy międzynarodowej” w kwestiach dotyczących uchodźców i migrantów. Pakt zostanie formalnie zatwierdzony podczas międzynarodowej konferencji, która ma się odbyć w Maroku w połowie grudnia bieżącego roku.

źródło: pch24.pl / interia.pl

Zbliża się rocznicę Powstania Warszawskiego.
Pomóż zorganizować Marsz Powstania Warszawskiego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY