Monachium – Wielotysięczna manifestacja w obronie imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi uczestniczyło w niedzielnej demonstracji w Monachium. Manifestanci protestowali przeciwko zaostrzaniu polityki migracyjnej rządzącej CSU oraz szerzeniu się poglądów prawicowych w niemieckim społeczeństwie.

Organizatorzy poinformowali, że w demonstracji wzięło udział 50 tys. osób. Policja mówi o 20 tys. i podkreśla pokojowy przebieg protestu.

Salvini: Obetniemy fundusze wydawane na imigrantów i przeznaczymy je na ubogich Włochów

 

Do udziału w akcji wezwało ok. 130 organizacji, w tym stowarzyszenia lewicowe, katolickie i związki zawodowe. Poparły ją także władze dwóch monachijskich teatrów. Manifestacja odbyła się pod hasłem ,,Dość wyrzucania – razem przeciwko polityce strachu”. Jej uczestnicy wskazali, że, obok antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AFD), winę za ,,nasilenie nienawiści i wykluczenia w polityce” ponosi rządząca CSU. – Dajemy sygnał sprzeciwu wobec silnego zwrotu na prawo w społeczeństwie, wobec państwa policyjnego, ograniczania naszej wolności i atakowania praw człowieka – podkreślono w odezwie.

W noc poprzedzającą demonstrację, działacze CSU rozwiesili w Monachium plakaty z hasłem ,,<<Tak>> dla politycznej przyzwoitości, ,<<nie>> dla <<#dość wyrzucania>>. Bawaria nie da się podburzyć”. Wiceprzewodniczący i eurodeputowany CSU Manfred Weber uznał zarzuty manifestantów za ,,przesadzone i z gruntu fałszywe”.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY