Dominacja obcego kapitału trwa dalej. Nastepna polska firma zmienia właścicieli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Cinema 3D to sieć kin, założona w Legnicy w 2010 roku. Początkowo miała charakter rodzinny, jednak szybki rozwój firmy przyciągnął uwagę zagranicznych inwestorów.

Cinema 3D posiada 11 multipleksów, a w nich 49 sal kinowych. Kina znajdują się głównie w miastach średniej wielkości, takich jak: Biała Podlaska, Kłodzko, Głogów, Świnoujście czy Tarnów. W budowie znajdują się kolejne 3 kompleksy kinowe, a czego 2 w Warszawie.

Te liczby świadczą o tym, jak dobrze prosperowała ta firma. Z rodzinnego zakładu, przemieniła się w działającą na skalę krajową sieć kin.

Podmiotem, który przejmie Cinema 3D z rąk polskich właścicieli jest Vue International, który jest właścicielem m.in. popularnego w Polsce Multikina.

Cinema 3D zmieni nazwę na Multikino i stanie się jego częścią, powiększając liczbę kinwl wchodzących w jego skład dotychczas. Liczba ta jest imponująca, Multikino działa w 10 krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Niemcy, Holandia, Dania, Litwa, Łotwa, Tajwan oraz rzecz jasna Polska.

Tak też po ostatnich przejęciach Vue International posiada 228 kin i aż 1898 sal kinowych na całym świecie.

Od momentu powstania Vue 15 lat temu, nasz biznes rozwijał się zarówno organicznie, jak i poprzez szereg przejęć, a dziś zarządzamy i obsługujemy najbardziej szanowane marki na głównych europejskich rynkach i na Tajwanie. W tym czasie dokonaliśmy 14 międzynarodowych przejęć i jesteśmy dumni z dostarczania rozrywki poza domem do ponad 80 mln klientów rocznie – stwierdza w komunikacie prezes Tim Richards.

Obcy kapitał po raz kolejny triumfuje na naszym rynku. Obraz naszej gospodarki nie przedstawia się dobrze. Większość firm dookoła to firmy zagraniczne. Gdy już jednak powstaje polska alternatywa, jest natychmiastowo wykupywana przez zagranicznych inwestorów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY