REKLAMA

36 osób zatrzymano po zamieszkach przed sądem w Kijowie

REKLAMA

Przedstawiciel policji w stolicy Ukrainy poinformował, że 36 osób zatrzymano po zamieszkach przed sądem w Kijowie. W trakcie zamieszek został postrzelony policjant.

Do wydarzeń doszło podczas rozprawy, kiedy sąd miał podjąć decyzję ws. środka zapobiegawczego dla zatrzymanego wcześniej w ramach śledztwa o korupcję mera Odessy Hennadija Truchanowa.

Policjant poinformował media, że do komisariatu dostarczono 36 osób – zatrzymane osoby miały przy sobie noże, pałki teleskopowe, broń na kule gumowe czy granaty dymne. Same zamieszki rozpoczęły się od „utarczek słownych” między przeciwnikami a zwolennikami polityka.

Kiedy krzyki przybrały na sile do akcji wkroczyła policja – podczas przepychanek został postrzelony policjant, a trzy inne osoby zostały ranne. Do funkcjonariusza strzelał jeden z uczestników demonstracji, który został zatrzymany.

Ostatecznie sąd zadecydował, że  mer Odessy został zwolniony po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 mln hrywien (równowartość ok. 6,2 mln złotych) i poręczeniu udzielonym przez deputowanego do parlamentu z ramienia prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki Dmytra Hołubowa.

 

REKLAMA

Komentarze