Lublin. Pięć osób skazanych za oszustwa “na wnuczka” i “na policjanta”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd Rejonowy Lublin- Zachód skazał w dniu dzisiejszym pięć osób uczestniczących w wyłudzaniu pieniędzy “na wnuczka” i “na policjanta”.

Oskarżeni pełnili rolę pośredników, jako kurierzy odbierali pieniądze od oszukanych osób i przekazywali je dalej innym osobom. Przestępstwo polegało na telefonowaniu do starszych osób, podawaniu się za policjanta  i wprowadzeniu w błąd, iż bliska  osoba spowodowała groźny wypadek samochodowy i aby nie była aresztowana trzeba przekazać jakąś kwotę pieniędzy. Po pieniądze zgłaszali się później rzekomi kurierzy.

Czworo oskarżonych: Olga Ł., Sebastian R., Sylwester S. i Dariusz Ł. zostało skazanych na kary trzech miesięcy więzienia. Ponadto wobec trojga z nich sąd dodatkowo orzekł kary roku ograniczenia wolności, a wobec jednego dziewięciu miesięcy. Wiąże się to z wykonywaniem nieodpłatnych, kontrolowanych prac społecznych w wymiarze 25 godzin miesięcznie.

Wszystkim sąd wymierzył kary grzywny po 500 zł oraz orzekł obowiązek naprawienia szkody poprzez wypłacenie kilkunastu osobom zabranych im pieniędzy.

Oskarżeni przyznali się do winy. Część z nich twierdziła jednak, że nie mieli świadomości brania udziału w przestępstwie, tłumacząc iż myśleli iż odpowiadali tylko na ogłoszenia o pracy dla kuriera. Sąd nie dał jednak wiary tym wyjaśnieniom.

Wyrok jest prawomocny

niezalezna.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY