Morawiecki: Oskarżano Polaków o zbrodnie, które zostały popełnione przez kogoś innego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / KPRM

Mateusz Morawiecki wystąpił na konferencji Support Poland! Wspieraj Polskę. Spotkanie organizowane jest przez Redutę Dobrego Imienia.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń z Polonią w zakresie obrony dobrego imienia Polski. Jest to również zaprezentowanie przygotowanego przez Redutę Dobrego Imienia systemu do zgłaszania, analizowania i archiwizacji oszczerczych materiałów w mediach zagranicznych.

Morawiecki podczas przemówienia zwrócił uwagę na to, że polska historia jest zakłamywana na arenie międzynarodowej od lat. Nasi w większości świadomi przeciwnicy, wrogowie naszej ojczyzny potrafili w taki sposób pokierować jej losem, narracją wokół historii Polski przez ponad ostatnie dwadzieścia kilka lat, że właściwie mamy do czynienia z czymś, co jeszcze – jak pewnie wszyscy wzrastaliśmy – było nie do pomyślenia.

To znaczy, aby oskarżano Polaków o jakieś zbrodnie, które tak naprawdę zostały popełnione przez kogoś innego, a nasza wielka historia była w sposób absolutnie bezprzykładny niszczona i oczerniana – zwrócił uwagę minister.

Jak piszą organizatorzy: Chcemy, aby Polonia wspólnie działała na rzecz Polski. Poczynając od zgłaszania przez pojedynczych ludzi przekłamań wpływających na odbiór Polski, aż po inicjowanie działań wspierających rozwój naszego kraju na różnych poziomach: wizerunkowym, historycznym, gospodarczym. Doniesienia mediów zachodnich o Marszu Niepodległości, pokazują, że takie działanie jest konieczne. Musimy reagować na to co o nas mówią i piszą. Szczególnie jeśli media posługują się zmanipulowanymi lub nieprawdziwymi informacjami.

Z naszej strony przypominamy o tym, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny German Death Camps w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o „polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps
Strona internetowa filmu: http://germandeathcamps.film
Facebookhttps://facebook.com/film.german.death.camps
Twitterhttps://twitter.com/GDC_Film
Wsparcie przez PayPal: można udzielić pod tym linkiem

rdi.pl/radiomaryja.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY